«Вимикай зайве світло»: у Міненерго вкотре закликали ощадливо споживати електроенергію

Джерело: Міненерго

З огляду на низку масованих російських атак по енергоінфраструктурі України, у Міненерго закликали українців до ощадливого споживання електроенергії у пікові години – вранці з 7:00 до 10:00 і ввечері з 19:00 до 22:00.

“Енергосистема України пережила низку масованих російських атак. Внаслідок чого пошкоджено об’єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії.  Енергетики роблять усе можливе, щоб енергосистема була цілісною, а українці були зі світлом.Але наша з вами допомога також вкрай важлива”, – зазначили у Міненерго.

Як кожен з нас може допомогти підтримати стабільну роботу енергетичної системи?
  • У пікові години: вранці з 7:00 до 10:00 і ввечері з 19:00 до 22:00 НЕ користуймося ОДНОЧАСНО потужними електроприладами (пральною машиною, електроплитою, чайником, пилососом, праскою);
  • Використовуймо пральну машину та нагріваймо бойлер вночі;
  • Вимикаймо світло в порожніх приміщеннях;
  • Використовуймо енергоефективні лампи потужністю не більше 10 Вт;
  • Заряджаймо павербанки та акумулятори вночі чи вдень, оминаючи час пікового споживання.

“Економія електроенергії не означає повну відмову від світла. Інколи достатньо просто вимкнути зайве! Ми разом витримали енергетичний терор взимку 2022/2023 років. Зможемо і зараз”, – резюмували у Міненерго.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.