Випита вранці кава знижує ризик смерті на 16% – дослідження

Джерело: The Guardian

Нове масштабне дослідження показало, що випита вранці порція кави знижує ризик смерті. Водночас випитий напій в іншій частині дня не приносить подібної користі.

У межах дослідження вдалось встановити, що ті, хто протягом 10 років пили каву вранці, мають на 16% нижчий ризик померти з будь-яких причин, а ризик смерті від серцево-судинних захворювань у таких осіб і зовсім зменшується на 31%.

Водночас дослідження виявило, що користь для здоров’я серця не спостерігалась в осіб, які пили каву протягом дня.

Також медичні записи свідчать, що у людей, які пили каву протягом дня, немає суттєвого зниження рівня смертності порівняно з тими, хто не вживав цей напій.

“Важливо не лише те, чи п’єте ви каву і скільки ви п’єте, але й час доби, коли ви п’єте каву”, – сказав професор Лу Ці, експерт з харчування та епідеміології Університету Тулейна у Новому Орлеані.

Дослідження проводилось на основі даних про харчові звички 40 726 дорослих осіб, які взяли участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування у США у період з 1998 по 2018 рік. Близько 36% з цих осіб пили каву вранці, тоді як 16% – у другій половині дня.

Результати свідчать, що у людей, які пили каву вранці, був нижчий ризик смерті незалежно від того, скільки кави за день вони вживають.

Користь для здоров’я була меншою у тих, хто випивав лише одну чашку кави вранці.

Ризики оцінювали шляхом аналізу медичних записів учасників протягом 9-10 років після того, як вони зареєструвались для участі і дослідженні.

Результати, опубліковані в European Heart Journal, місять дані про групу з 1 463 осіб, які заповнювали детальні щотижневі щоденники харчування та пиття.

Дослідники дійшли висновку, що вранішня порція кави корисніша для серця, аніж вечірня, одна чому так – невідомо. Одне з можливих пояснень полягає у тому, що кава увечері може порушити циркадні ритми та рівень гормонів, таких як мелатонін. Це, своєю чергою, впливає на сон та артеріальний тиск, що може нашкодити серцю.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.