Випита вранці кава знижує ризик смерті на 16% – дослідження
Джерело: The Guardian
Нове масштабне дослідження показало, що випита вранці порція кави знижує ризик смерті. Водночас випитий напій в іншій частині дня не приносить подібної користі.
У межах дослідження вдалось встановити, що ті, хто протягом 10 років пили каву вранці, мають на 16% нижчий ризик померти з будь-яких причин, а ризик смерті від серцево-судинних захворювань у таких осіб і зовсім зменшується на 31%.
Водночас дослідження виявило, що користь для здоров’я серця не спостерігалась в осіб, які пили каву протягом дня.
Також медичні записи свідчать, що у людей, які пили каву протягом дня, немає суттєвого зниження рівня смертності порівняно з тими, хто не вживав цей напій.
“Важливо не лише те, чи п’єте ви каву і скільки ви п’єте, але й час доби, коли ви п’єте каву”, – сказав професор Лу Ці, експерт з харчування та епідеміології Університету Тулейна у Новому Орлеані.
Дослідження проводилось на основі даних про харчові звички 40 726 дорослих осіб, які взяли участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування у США у період з 1998 по 2018 рік. Близько 36% з цих осіб пили каву вранці, тоді як 16% – у другій половині дня.
Результати свідчать, що у людей, які пили каву вранці, був нижчий ризик смерті незалежно від того, скільки кави за день вони вживають.
Користь для здоров’я була меншою у тих, хто випивав лише одну чашку кави вранці.
Ризики оцінювали шляхом аналізу медичних записів учасників протягом 9-10 років після того, як вони зареєструвались для участі і дослідженні.
Результати, опубліковані в European Heart Journal, місять дані про групу з 1 463 осіб, які заповнювали детальні щотижневі щоденники харчування та пиття.
Дослідники дійшли висновку, що вранішня порція кави корисніша для серця, аніж вечірня, одна чому так – невідомо. Одне з можливих пояснень полягає у тому, що кава увечері може порушити циркадні ритми та рівень гормонів, таких як мелатонін. Це, своєю чергою, впливає на сон та артеріальний тиск, що може нашкодити серцю.
- Нещодавнє дослідження показало, що вживання кави може захистити мозок від постійного стресу.
Міністр закордонних справ Китаю, Ван Ї під час зустрічі міністрів закордонних справ країн БРІКС у Ріо-де-Жанейро заявив, що Пекін підтримує зусилля, спрямовані на мирне врегулювання російсько-української війни, та закликає Київ і Москву знайти “першопричини конфлікту”.
Конгресмен від Демократичної партії Шрі Танедар ініціював імпічмент президенту Дональду Трампу за сімома статтями.
Сьогодні, 29 квітня, у день народження Ірини Фаріон, у Шевченківському районному суді Львова мало відбутися засідання у справі підозрюваного у вбивстві професорки В’ячеслава Зінченка. Однак через поганий стан Зінченка засідання перенесли на 1 травня.
Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).
Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.