Вища рада правосуддя: Клопотання про відсторонення Князєва не надходило

Джерело: пресслужба ВРП

У Вищій раді правосуддя зазначили, що клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва не надходило. 31 січня за Князєва внесли заставу розміром 18,168 млн гривень.

Вища рада правосуддя вирішує питання стосовно надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арешт судді, а також тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя (відповідно до гл. 7, 8 ЗУ “Про Вищу раду правосуддя”).

Зазначається, що ВРП не наділена повноваженнями самостійно ініціювати питання про відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Так, відповідне клопотання має надіти від компетентних органів.

18 травня 2023 року Вища рада правосуддя задовольнила подання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та надала згоду на утримання під вартою судді Верховного Суду Всеволода Князєва. Клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді Всеволода Князєва на адресу ВРП не надходило, — наголосили у повідомленні.

Зауважимо, 31 січня за Всеволода Князєва внесли заставу у 18,168 млн гривень. Спершу йому призначили заставу 107 млн грн, але до сьогодні її зменшили у декілька разів:

  • через два тижні апеляція зменшила заставу до 75 млн грн;
  • у серпні 2023 року слідчий суддя зменшив Князєву заставу до 55 млн грн;
  • через місяць апеляція скинула заставу до 45 млн грн;
  • у жовтні 2023 року слідчий суддя зменшив заставу до 35 млн;
  • у грудні 2023 року заставу зменшили до 27 млн грн,
  • того самого місяця заставу зменшили ще раз: до 20 млн грн;
  • 30 січня Князєву зменшили заставу до 18,168 млн грн.

Довідка. 15 травня 2023 року  НАБУ та САП повідомили про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному суді України. Правоохоронні відомства пообіцяли надати деталі згодом, однак деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що до справи причетний на той час голова ВС України Всеволод Князєв.

Наступного дня, 16 травня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розповіли подробиці корупційної схеми у Верховному суді України. Зокрема було підтверджено, що фігурантом справи є Князєв, а також Костянтин Жеваго – співвласник фінансово-промислової групи “Фінанси і кредит”.

Того ж дня Пленум Верховного суду України достроково припинив повноваження голови Верховного суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Відповідне рішення підтримало 140 суддів.

3 жовтня 2023 року правоохоронці завершили розслідування за підозрою колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому господарський суд відмовив колишнім акціонерам у задоволенні вимог, які намагалися визнати договір купівлі-продажу недійсним та повернути собі акції ГЗК.

Однак, у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір. Вже на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного суду. Він передав адвокату 2,7 млн доларів. Відтак у квітні 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Під час слідчих дій правоохоронці задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн доларів.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.