Висока інфляція сприяє тому, що діти в усьому світі голодують – результати опитування

Джерело: Reuters

Згідно з опитуванням 16 країн, проведеним на замовлення гуманітарної групи World Vision International, високий рівень інфляції та підвищення вартості життя сприяють голоду в усьому світі.

Опитування показало, що 59% опитаних батьків дуже стурбовані голодом і недоїданням дітей у їхніх сім’ях, а 46% стурбовані тим, щоб знайти гроші, щоб купити їжу.

Також було виявлено, що 37% батьків сказали, що їхні діти не отримують належного харчування щодня, а 21% сказали, що їхні діти голодували протягом останнього місяця.

У країнах з низьким рівнем доходу відсоток дітей, які лягають спати голодними, досягає 38%, а у Сполучених Штатах 18%.

“Голод є глобальною проблемою, і вона не обмежується однією країною чи частиною земної кулі”, — сказав у заяві Ендрю Морлі, президент World Vision International.

Серед респондентів, які сказали, що їхні діти лягли спати голодними, 46% головною причиною назвали інфляцію та вартість життя. Наступними двома найпоширенішими причинами були низький дохід домогосподарства (39%) і недостатня увага уряду до подолання голоду (25%).

Стрімке зростання цін вплинуло на економіку в усьому світі через такі чинники, як пов’язані з пандемією збої в глобальних ланцюгах постачання та наслідки війни Росії в Україні. 

Серед 16 опитаних країн були Австралія, Бангладеш, Бразилія, Велика Британія, Канада, Німеччина, Японія, Мексика, Перу, Філіппіни, Південна Корея та Сполучені Штати, де Ipsos опитав близько 1000 дорослих у кожній країні. У Чаді, Демократичній Республіці Конго, Іраку та Малаві було опитано близько 500 осіб у кожній країні.

Інфляція та зростання вартості життя були найпоширенішою причиною дитячого голоду в 11 з 16 країн, досягнувши 70% у Бангладеш. Але заможні країни, такі як Канада (68%), Австралія (66%) і Великобританія (66%), також назвали вищі ціни головною причиною.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.