Високопосадовець НАТО: Україні, можливо, доведеться відмовитися від території в обмін на членство в Альянсі

Джерело: SkyNews

Високопосадовець НАТО Стіан Єнссен зауважив, що Україні, можливо, доведеться погодитися відмовитися від частини території, окупованої Росією, якщо вона хоче приєднатися до Альянсу.

15 серпня Єнссен, який є керівником апарату генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, виступив перед норвезькими ЗМІ під час панельної дискусії.

Раніше Столтенберг довгий час обережно уникав запитань про те, що Україна може зробити, щоб припинити війну. Його позиція незмінно полягала в тому, що Україна, а не треті сторони, вирішують, як і коли почати переговори з Росією.

Та хоча Єнссен повторив пояснення глави НАТО, він натякнув, що Україна дійсно може отримати цілком реальний шлях до Альянсу.

У питанні майбутнього членства України в НАТО є значний рух, – наголосив він. – У всіх інтересах, щоб війна не повторилася. Росія зазнає величезного військового тиску, і здається нереальним, що вона зможе захопити нові території. Зараз скоріше питання про те, що Україні вдасться повернути, – додав він.

На запитання, чи має Україна поступитися деякими територіями для досягнення миру та отримання членства в НАТО натомість, Єнссен припустив, що це питання вже порушувалося в Альянсі.

Я не кажу, що так має бути, – зауважив він. – Але це може бути ймовірним рішенням.

Одначе, це рішення може прямо суперечити заявленим цілям президента Володимира Зеленського стосовно миру.

Один із 10 пунктів “Формули миру” передбачає відновлення кордонів України станом на 1991 рік. Президент України раніше пояснив, що це не підлягає обговоренню.

За оцінками аналітиків, російські війська, ймовірно, зосередяться на захопленні прифронтових українських міст взимку 2024-2025 років та на міських боях, намагаючись звести нанівець переваги українських безпілотників і можливі обмеження російської бронетехніки.

Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.

У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.

У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.