Вживання алкоголю при високому тиску, діабеті та ожирінні посилює ризик шкоди для печінки
Джерело: CNN
Нове дослідження показало, що вживання алкоголю людьми з надмірною вагою, високим артеріальним тиском та діабетом підвищує у них ризик шкоди для печінки.
За словами експертів, саме ці захворювання сприяють накопиченню жиру у печінці, що згодом може призвести до фіброзу чи рубцювання печінки.
“Більшість людей цього не усвідомлюють, але перед тим, як у людини виникає діабет, наприклад, у нього зазвичай спершу розвивається жирова дистрофія печінки. Це пов’язано з порушення регуляції цукру – коли у вас високий рівень цурку у крові, ваша печінка накопичує жир, щоб позбавитись від частини цього цукру, і саме надлишок жиру погіршує функцію печінки”, – сказав доктор Ендрю Фрімен, який не брав участі у дослідженні.
Вживання алкоголю і без цього пошкоджує клітини печінки, яка намагається метаболізувати алкоголь, і це може призвести до додаткового накопичення жиру.
Запалення та рубцювання, викликані надлишковим жиром, зрештою можуть призвести до цирозу, що підвищує ризик печінкової недостатності та раку печінки.
Такі подвійні жирові відкладення можуть бути причиною значного збільшення рубцювання печінки, що виявили під час дослідження серед людей, які помірно та багато вживають алкоголь.
“Результати виявили дуже високий ризик серед населення, схильного до захворювань печінки. Вже існуючі проблеми зі здоров’ям можуть мати сильний вплив на те, як алкоголь впливає на печінку”, – сказав автор дослідження доктор Браян Лі.
Водночас він наголосив, що відсутність у людини ожиріння, діабету чи високого тиску, не означає, що вживати алкоголь у великих кількостях безпечно.
- Генеральний хірург США Вівек Мурті попередив про підвищений ризик раку через алкоголь. Інший федеральний звіт зазначив, що понад дев’ять напоїв на тиждень збільшує ймовірність смерті через зв’язок алкоголю з цілою низкою проблем зі здоров’ям.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.