Вживання матча-латте або зеленого чаю може «ефективно інактивувати» Covid – дослідження

Джерело: The Telegraph

Згідно з новими дослідженнями, вживання матча-латте або зеленого чаю може “ефективно інактивувати” Covid. Як показав аналіз, хімічні речовини в напої зв’язуються зі спайковим білком, який виступає з поверхні вірусу, і не дозволяють йому заразити клітини.

Вчені з Префектурного медичного університету Кіото в Японії раніше досліджували роль цих молекул на основі чаю, які називаються EGCG і TFDG, на старіших штамах Covid і знайшли зв’язок.

Але аналіз субліній Omicron Covid, які зараз є домінуючими штамами у Великій Британії та в усьому світі, виявив, що мутації вірусу зробили чорний чай і подібні напої ще ефективнішими як засіб для боротьби з Covid.

“Тут ми показуємо, що підваріанти Omicron були ефективно інактивовані зеленим чаєм, матча та чорним чаєм. EGCG і TFDG сильно пригнічували інфекційність підваріантів BA.1 і XE, тоді як вплив на BA.2.75 був слабшим”, — пишуть автори дослідження у своїй статті, опублікованій у Scientific Reports.

Лабораторні дослідження показали, що деякі специфічні для Omicron мутації “вирішально вплинули” на те, як хімічні речовини чаю зв’язуються з частинками вірусу. 

І EGCG, і TFDG з’єднуються з вірусом у тій самій області, що й людський рецептор ACE2, що дозволяє коронавірусам проникати в клітини людини та викликати інфекцію.

Якщо чай блокує цю ключову частину вірусного механізму, то він не може викликати захворювання.

Семеро здорових добровольців вживали або цукерки з різних сортів чаю (матча, чорний і зелений чай) і дані показали, що їх слина змогла ефективно інактивувати вірус.

“Ми виявили, що всі тестовані нами підваріанти Omicron були ефективно інактивовані шляхом обробки зеленим чаєм, зеленим чаєм матча та чорним чаєм протягом 10 секунд”, — пишуть вчені.

Вони дійшли висновку, що матча-латте, зелений або чорний чай, можуть бути корисними для інактивації вірусу, якщо його споживають інфіковані люди, для зменшення вірусного навантаження в ротовій порожнині та шлунково-кишковому тракті інфікованої людини, а також для запобігання поширенню вірусу від інфікованих осіб до найближчих неінфікованих людей.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

У південній провінції Пакистану, Сінд, температура повітря перевищила +52 градуси, що наближає країну до нового температурного рекорду на тлі спеки, яка продовжує вирувати в Азії.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.