WP: Іноземні студенти приносили більше грошей США за експорт газу. Нині Трамп руйнує галузь

Джерело: WP

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

Американські університети стабільно приносять економіці значний дохід від іноземних студентів, котрі сплачують повну вартість навчання. Згідно з останніми даними, США продають за кордон більше освітніх послуг, ніж природного газу і вугілля разом узятих. Тоді як позитивне сальдо в освітній торгівлі — тобто різниця між кількістю іноземних студентів у США та американців за кордоном — перевищує навіть надлишок у секторі цивільної авіації.

Окрім економіки, міжнародні студенти підсилюють м’яку силу США — вони опановують не лише науку, а й американські демократичні цінності — повагу до громадянських свобод, правові принципи, демократію — які потім поширюють у своїх країнах.

Проте Трамп, попри очевидні переваги цієї сфери, проводить політику, що підриває її зсередини.

Як і у багатьох політиків, торговельний порядок Трампа фетишизує виробництво в стилі 1950-х років, а не послуги 21-го століття, хоча саме у виробництві та продажу за кордоном Сполучені Штати процвітають. (Подумайте не тільки про освіту, а й про програмне забезпечення, інжиніринг, розваги, фінансові послуги тощо). Ми маємо величезний торговий профіцит у секторі послуг, який Трамп з незрозумілої причини виключає при кількісній оцінці нашого торгового балансу, — мовиться у матеріалі.

Адміністрація Трампа скоротила фінансування наукових досліджень, зокрема з вивчення раку та ВІЛ. Нині блокування торкнулося навіть таких університетів, як Пенсильванський, Колумбійський і Гарвард, нібито через боротьбу з антисемітизмом. Однак жоден єврейський студент не став безпечніше себе почувати через ці рішення, тоді як фінансова допомога і наукові проєкти постраждали.

Університети скорочують набори або скасовують вже видані запрошення, особливо в галузі точних наук, котрі потребують значних ресурсів.

Але навіть якщо університетам якимось дивом вдасться залатати фінансові діри та відновити звичний набір як американських, так і іноземних студентів — хто з міжнародних абітурієнтів при здоровому глузді все ще захоче приїхати сюди вчитись? — запитує автор.

Імміграційні агенти хапають студентів просто на вулицях, звинувачуючи їх в антисемітизмі або підтримці тероризму. За даними бази Inside Higher Ed, щонайменше тисячі студентів по всій країні скасували візи.

За словами представників університетів, самі студенти часто не знають, чому їх змушують до “добровільної депортації” або погрожують арештом. Багато з них не брали участі ані в протестах через Газу, ані в жодних інших політичних акціях. У принаймні трьох випадках анулювання візи було пов’язане… зі штрафами за порушення правил дорожнього руху.

Минулої осені Трамп обіцяв видати грін-карту кожному, хто отримає диплом у США. Він також пообіцяв допомогти своїй країні краще конкурувати на світовій арені. Однак, сьогодні він руйнує один із наших найпотужніших економічних двигунів — і гарантує, що іноземні студенти взагалі не приїжджатимуть сюди, — резюмує автор.

Раніше стало відомо, що очолюваний мільярдером Ілоном Маском Департамент урядової ефективності (DOGE) розпочав перевірки у Міністерстві освіти США, результатом яких може стати нова хвиля звільнень працівників освітнього відомства.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.