WP: Північна Корея, ймовірно, передала Росії 1,6 млн артилерійських снарядів за півроку

Джерело: Washington Post

Цього тижня глава Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали угоду про взаємну оборону, пообіцявши “негайно надати військову допомогу” у разі нападу. Угода формалізує домовленості, що зміцнилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну: голодна до боєприпасів Москва та безгрошівний Пхеньян, які перебувають під суворими міжнародними санкціями, із задоволенням ведуть співпрацю.

Так, за півроку, понад 74 000 тонн вибухових речовин доставлені з далекосхідних портів РФ до прикордонних з Україною регіонів. Аналітики посилаються на дані організації C4ADS, котра досліджує питання глобальної безпеки.

Пояснюється, що саме місця, куди завозили північнокорейські вантажі можуть свідчити про те, що це були справді боєприпаси. В офіційних документах вони позначені як вибухові речовини. Щобільше, згідно з результатами аналізу організації, в той самий час російські судна курсували між Північною Кореєю та РФ.

За два дні до зустрічі Путіна з Кім Чен Ином Держдеп США підрахував, що КНДР поставила Росії понад 11 000 контейнерів з боєприпасами.

Згідно з угодою Москва і Пхеньян заявили, що кожна країна надасть негайну військову допомогу, якщо одна з них зіткнеться зі збройною агресією. Після чого Південна Корея розкритикувала угоду, яку вона назвала “абсурдною”, і заявила, що перегляне можливість надсилання зброї Україні. МЗС Південної Кореї повідомило, що викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю, підписаного в Пхеньяні.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.