WP: Північна Корея, ймовірно, передала Росії 1,6 млн артилерійських снарядів за півроку

Джерело: Washington Post

Цього тижня глава Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали угоду про взаємну оборону, пообіцявши “негайно надати військову допомогу” у разі нападу. Угода формалізує домовленості, що зміцнилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну: голодна до боєприпасів Москва та безгрошівний Пхеньян, які перебувають під суворими міжнародними санкціями, із задоволенням ведуть співпрацю.

Так, за півроку, понад 74 000 тонн вибухових речовин доставлені з далекосхідних портів РФ до прикордонних з Україною регіонів. Аналітики посилаються на дані організації C4ADS, котра досліджує питання глобальної безпеки.

Пояснюється, що саме місця, куди завозили північнокорейські вантажі можуть свідчити про те, що це були справді боєприпаси. В офіційних документах вони позначені як вибухові речовини. Щобільше, згідно з результатами аналізу організації, в той самий час російські судна курсували між Північною Кореєю та РФ.

За два дні до зустрічі Путіна з Кім Чен Ином Держдеп США підрахував, що КНДР поставила Росії понад 11 000 контейнерів з боєприпасами.

Згідно з угодою Москва і Пхеньян заявили, що кожна країна надасть негайну військову допомогу, якщо одна з них зіткнеться зі збройною агресією. Після чого Південна Корея розкритикувала угоду, яку вона назвала “абсурдною”, і заявила, що перегляне можливість надсилання зброї Україні. МЗС Південної Кореї повідомило, що викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю, підписаного в Пхеньяні.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.