WSJ: США та Велика Британія відновлять виробництво гаубиці М777 після успіху в Україні

Джерело: The Wall Street Journal

Армія США відновлює виробництво гаубиці M777 після того, як її інтенсивне використання українськими силами викликало новий попит на велику гармату, останнє замовлення на яку було зроблено п’ять років тому.

Британська компанія відновить виробництво деталей M777, оскільки повномасштабна війна спонукає зміни в оборонній промисловості країн.

Повернення виробництва M777 акцентує, як війна РФ проти України змінює світову індустрію озброєнь, зокрема використання на полі бою артилерії та систем протиракетної оборони, що призвело до різкого зростання попиту.

Виробництво М777 згорнули п’ять років тому, та інтенсивне використання в Україні призвело до великого попиту на гаубицю.

Армія США замовила у британського збройового виробника гаубиці, BAE Systems, великий об’єм запчастин.

Спершу планують відновити пошкоджені гармати на озброєнні ЗСУ. Та згодом планують укладати угоди й на виробництво нових гаубиць.

М777 якнайкраще зарекомендувала себе на фронті в Україні: гаубиця легка, точна, надійна та швидко ремонтується.

З початку повномасштабної війни вже вісім країн зробили замовлення на М777.

Раніше стало відомо, що Велика Британія, Японія та Італія підписали міжнародний договір про створення наступного покоління винищувача-невидимки. Угода передбачає створення штаб-квартири Глобальної бойової повітряної програми (GCAP), оборонного партнерства між трьома країнами, яка базується у Великій Британії.

Довідка. Гаубиця M777 — британсько-американська причіпна гаубиця зі стволом калібру 155 міліметрів і завдовжки 39 калібри. Гаубицю виробляє відділ Global Combat Systems компанії BAE Systems.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.