WSJ: США та Велика Британія відновлять виробництво гаубиці М777 після успіху в Україні
Джерело: The Wall Street Journal
Армія США відновлює виробництво гаубиці M777 після того, як її інтенсивне використання українськими силами викликало новий попит на велику гармату, останнє замовлення на яку було зроблено п’ять років тому.
Британська компанія відновить виробництво деталей M777, оскільки повномасштабна війна спонукає зміни в оборонній промисловості країн.
Повернення виробництва M777 акцентує, як війна РФ проти України змінює світову індустрію озброєнь, зокрема використання на полі бою артилерії та систем протиракетної оборони, що призвело до різкого зростання попиту.
Виробництво М777 згорнули п’ять років тому, та інтенсивне використання в Україні призвело до великого попиту на гаубицю.
Армія США замовила у британського збройового виробника гаубиці, BAE Systems, великий об’єм запчастин.
Спершу планують відновити пошкоджені гармати на озброєнні ЗСУ. Та згодом планують укладати угоди й на виробництво нових гаубиць.
М777 якнайкраще зарекомендувала себе на фронті в Україні: гаубиця легка, точна, надійна та швидко ремонтується.
З початку повномасштабної війни вже вісім країн зробили замовлення на М777.
Раніше стало відомо, що Велика Британія, Японія та Італія підписали міжнародний договір про створення наступного покоління винищувача-невидимки. Угода передбачає створення штаб-квартири Глобальної бойової повітряної програми (GCAP), оборонного партнерства між трьома країнами, яка базується у Великій Британії.
Довідка. Гаубиця M777 — британсько-американська причіпна гаубиця зі стволом калібру 155 міліметрів і завдовжки 39 калібри. Гаубицю виробляє відділ Global Combat Systems компанії BAE Systems.
- Verney-Carron, яка є дочірньою компанією французького виробника зброї Cybergun, підписала рамкову угоду з “Укрспецекспортом” на суму 35 мільйонів євро щодо постачання озброєння.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс оголосив, що Велика Британія відправить в Україну близько 200 ракет ППО британського виробництва для захисту цивільного населення та інфраструктури.
- Велика Британія використовуватиме свій військово-морський досвід, щоб допомогти Україні контролювати Чорне море в межах десятирічної угоди про безпеку, яку підпишуть найближчими тижнями.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.