Ядерні регулятори України та Канади розпочали реалізацію меморандуму про взаєморозуміння
Джерело: Держатомрегулювання
Ядерні регулятори України та Канади розпочали реалізацію меморандуму про взаєморозуміння для співробітництва та обміну інформацією з питань ядерного регулювання.
Меморандум підписано 15 серпня 2023 року Державною інспекцією ядерного регулювання України та Комісією з ядерної безпеки Канади (CNSC).
З часу підписання меморандуму розпочалася підготовка до реалізації його положень, зокрема, визначено пріоритетні напрями співробітництва.
Серед першочергових визначено напрям роботи з обміну інформацією та досвідом в питаннях регулювання безпеки під час підготовки та протягом зняття з експлуатації видобувних та переробних уранових об’єктів та сховищ, призначених для тимчасового зберігання відходів переробки та видобування уранових руд (хвостосховищ); будівництва сховищ, призначених для захоронення відходів переробки; видобування уранових руд та ремедіації майданчиків після зняття з експлуатації уранових об’єктів та майданчиків “ядерного спадку”.
25 січня 2024 року представники Держатомрегулювання взяли участь у роботі установчої наради в межах реалізації меморандуму, яка відбулася у режимі відеоконференції. Під час наради представники Департаменту з безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ представили презентацію та висвітлили наступні питання:
- повноваження Держатомрегулювання у сфері регулювання безпеки під час експлуатації та зняття з експлуатації уранових об’єктів;
- поточний стан об’єктів урановидобувної та переробної промисловості, які підлягають регулюванню;
- законодавча та нормативна бази України, якою встановлено вимоги та врегульовано питання забезпечення безпеки уранових об’єктів, та перелік актів, які потрібно розробити в рамках адаптації українського законодавства до європейського та його удосконалення;
- низка питань до Комісії з ядерної безпеки Канади (далі – CNSC), у яких зацікавлене Держатомрегулювання, з огляду на досвід CNSC щодо регулювання безпеки уранових об’єктів.
Представники CNSC також представили презентацію, яка стосувалася огляду повноважень CNSC та короткий огляд результатів регулювання безпеки під час зняття з експлуатації уранових об’єктів та ремедіації майданчиків “уранового спадку”.
За результатами наради представники CNSC підтвердили зацікавленість в обміні інформацією про досвід регулювання безпеки уранових об’єктів в Україні та готовність надати українському регулятору підтримку в удосконаленні системи регулювання безпеки уранових об’єктів та майданчиків “уранового спадку”.
Такі результати свідчать про початок успішної співпраці Комісії з ядерної безпеки Канади та Державної інспекції ядерного регулювання України задля підтримання та підвищення рівня радіаційної безпеки діяльності з видобування та переробки уранових руд, яка проводиться в Україні, а також під час її зупинення.
- Ядерні регулятори США та України підписали меморандум про співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із надзвичайним і повноважним послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо. Сторони обговорили гарантування ядерної безпеки.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.