Як Білий дім розрахував «тарифи» на товари з інших країн – відповідь експерта

Джерело: Джеймс Суровецький/Х

Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.

Щойно зрозумів, звідки беруться ці фальшиві тарифні ставки. Насправді вони не рахували тарифні ставки + нетарифні бар’єри, як вони стверджують. Замість цього для кожної країни вони просто взяли наш торговий дефіцит з цією країною і розділили його на експорт цієї країни до нас.

Таким чином, ми маємо дефіцит торгівлі з Індонезією у 17,9 мільярда доларів. Її експорт до нас становить 28 мільярдів доларів. $17,9/$28 = 64%, що, за словами Трампа, є тарифною ставкою, яку Індонезія стягує з нас. Це надзвичайна нісенітниця.

Навіть враховуючи, що це Трамп, я не можу повірити, що вони сказали: “Ми просто розділимо торгівельний дефіцит на імпорт і скажемо людям, що це і є ставка тарифу”. А потім вони вирішили встановити наші тарифи, просто зменшивши цю повністю вигадану ставку вдвічі! Це так тупо і оманливо.

Як, в ім’я всього святого, Скотт Бессент (Міністр фінансів США – ред.) погодився підписати це?”, – пише журналіст.

Згодом він уточнив свій попередній пост.

Цей твіт правильний, але насправді все ще гірше, ніж я думав: при розрахунку тарифної ставки люди Трампа використовували лише дефіцит торгівлі товарами. Тож навіть якщо ми маємо позитивне сальдо в торгівлі послугами зі світом, для Трампа цей експорт не рахується“, – додав Суровецький.

Після цього заступник прессекретаря Білого дому Куш Десаї заявив, що Офіс торгового представника США (USTR) “буквально підрахував тарифні та нетарифні бар’єри” і прикріпив фото з формулою.

Джерело: Куш Десаї

Суровецький відповів, що формула відображає саме те, що він і мав на увазі.

Це справді вражає. Заступник прессекретаря Білого дому стверджує, що я помиляюся, і що “тарифні ставки” на графіку Трампа були розраховані шляхом “буквального” вимірювання тарифів і нетарифних торгівельних бар’єрів кожної країни.

Щоб довести це, він робить скриншоти формули, яка, як стверджує USTR, використовувалася для розрахунку тарифів, які ми ввели проти інших країн. А якщо прибрати грецькі символи, що це за формула? Торгівельний дефіцит/імпорт — саме так, як я сказав.

Я не знаю, чи заступник прессекретаря був дезінформований, чи просто вводить в оману. У будь-якому випадку, адміністрація Трампа не “буквально підраховувала тарифні та нетарифні бар’єри” для визначення тарифних ставок, які вона накладає на інші країни. Як я вже казав, вона розділила наш торгівельний дефіцит з країною на наш імпорт з цієї країни, а потім помножила на 0,5 (тому що Трамп був “поблажливим”).

І якщо наш торгівельний дефіцит/імпорт з країною становить менш як 10%, або ми маємо позитивне сальдо в торгівлі з країною, Трамп наклав на цю країну фіксований 10%-й тариф“.

Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив про запровадження взаємних мит на товари з усіх країн щонайменше на 10%. Світові лідери вже зреагували на такий крок.

  • Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для української економіки введення 10%-го мита на товари, яке запровадили США.

  • Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон не запроваджував мита на імпорт товарів із Росії та Білорусі, оскільки їхня продукція не надходить на американський ринок.

В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.