«Як говорити з дитиною про її тіло і їжу»: відповідь дієтологині Тетяни Лакусти

Джерело: Тетяна Лакуста/Facebook

Лікарка-дієтологиня Тетяна Лакуста дала поради батькам, як правильно говорити з дітьми про їхнє тіло та їжу.

Вона зауважила, що різні тіла – це норма. Всі тіла мають право на існування і людина, знаходячись в більшому чи меншому тілі, не стає кращою чи гіршою для іншої.

“Ми цінуємо людину за цікавість, посмішку, вміння, а не за зовнішність”, – наголосила Лакуста.

Водночас експертка зазначила, що не варто засуджувати людину через зовнішність.

“Така поширена звичка – вішати ярлики: тупа білявка, окулярник, довгов’яза, носата – це бажання бути кращими за іншого через приниження. Коли ми самі так не робимо – у дітей не формуються подібні судження”, – пояснила вона.

Також Лакуста додала, що батькам не слід відбирати у дитини їжу, критикуючи її тіло.

“Якщо у вас росте дитина з великим тілом, то дорікати їй за це або залишати її голодною – це ницо”, – вважає лікарка.

Натомість вона розповіла, що діти з надмірною вагою мають повноцінно їсти, щоб відчувати ситість.

“Але ваше завдання – налагодження рутинного харчування та навчання культурі їжі. В такому харчуванні є місце для цукерки, бабусиного торта та броколі з гречкою. Навчить дитину, що всім продуктам є місце в раціоні. Є просто їжа, а не їжа хороша та та, від якої набирають”, – поінформувала дієтологиня.

Лакуста порадила акцентувати увагу на перевагах людини, а не на її недоліках.

“Формувати такий тип мислення – це завдання батьків. Коли родина критикує одне одного за форму тіла, порівнює поза очі людей, спираючись на зовнішність – не очікуйте, що дитина не буде порівнювати себе з іншими і не шукати мінуси у собі. Безумовна любов – це те, на що заслуговує дитина з будь-яким тілом”, – резюмувала експертка.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.

Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.

В Павлограді на Дніпропетровщині кінологиню пошуково-рятувального загону “Антарес” Карину Колісниченко разом із її онкохворою собакою Ханною вигнали з парку.

У соцмережах показали відео зі зруйнованої російськими БпЛА конюшні в Одесі. На них власниця прощається з загиблою конячкою Камелією.