Як поводитись з пташенятами, котрі випали з гнізда: пояснюють зоозахисники

Джерело: благодійна організація UAnimals/Facebook
Подекуди, своїм прагненням допомогти птахам, людина може лише нашкодити. Зокрема зоозахисники закликають не чіпати пташенят, котрі випали з гнізда.
Так, пташок-підлітків також називають пурхунцями або злетками.
Наголошується, що у червні пташенята вчаться літати. Під час навчання вони не літають, а пурхають з місця на місце, неподалік від гнізда. У цей час за ними наглядають птахи-батьки.
Тому, якщо ви помітили злетка — не чіпайте його, – закликали у UAnimals.
Водночас якщо ви помітили пташеня, яке сидить поруч з автомобільною дорогою чи на стежці зі жвавим рухом:
- Спробуйте відшукати гніздо. Воно має бути неподалік. Якщо у гнізді залишаються інші пташенята, вони допоможуть відшукати пташину оселю — зорієнтують писком.
- Посадіть злетка на гілку дерева, де може бути гніздо.
- Якщо гніздо не вдалося відшукати, віднесіть пурхунця у траву чи інше безпечне місце.
- Залишайтеся поблизу якийсь час — і побачите, як батьки-птахи прилетять підгодувати свою дитину.
Зоозахисники також пояснили, чому не варто забирати злетка додому.
Зазначається, що пташеня ще не може їсти самостійно, а годувати його потрібно дуже часто. Наприклад, пара синиць приносить корм голодним пташенятам 300-400 разів на день. Щобільше, навіть зерноїдні види вигодовуються комахами, адже для росту і розвитку їм потрібен білок. Якщо вигодовувати пташенят неприродними для них кормами, птах виросте ослабленим і в природному середовищі швидко загине.
Тоді як без належного харчування пташеня прирікається на повільну смерть від голоду.
Будьте свідомими. Не рятуйте тих, кого рятувати не потрібно, – наголосили у благодійній організації.
- Акікікі – маленька сіра пташка, що мешкає на Гаваях, може не виглядати примітно, проте вона – це рідкість. Вважається, що в дикій природі залишилося лише п’ять таких пташок, і, за даними Департаменту земельних і природних ресурсів штату, вид може зникнути протягом кількох місяців.
- Двох американців звинувачують у незаконному вбивстві близько 3600 птахів, зокрема білоголових орлів та беркутів.
- Згідно зі звітом про стан довкілля органу з управління та збереження вологих тропіків Квінсленда, через зміну клімату у вологих тропіках австралійського штату кількість видів, яким загрожує зникнення, зросла на 25% за три роки.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.