Як війна Росії змінила економіку України – Insider

Джерело: Insider

Дані центрального банку, наведені Інститутом Брукінгса, показують, як дефіцит торговельного балансу України зріс після початку війни. 

Фото: Insider

У лютому 2022 року Україна імпортувала товарів на 5,9 мільярда доларів, а експортувала – на 4,9 мільярда доларів. Станом на травень 2023 року цей розрив подвоївся. 

Тим часом державні витрати під час війни значно перевищили доходи, що обмежило здатність України фінансувати свою економіку. 

“Державні витрати значно перевищують надходження, що робить Україну залежною від підтримки з боку інших країн — надзвичайної кількості грошей і військового обладнання та, особливо в Європі, приймання тисяч українських біженців”, — сказав  старший науковий співробітник Брукінгс Девід Вессел.

За даними Інституту Брукінгс, було виміряно зниження податкових і неподаткових надходжень, а також доходів від капітальних операцій, які включають гроші від Національного банку України.

США лідирували в підтримці України під час війни, надавши 42,8 мільярда євро військової допомоги та 24,46 мільярда євро фінансової допомоги у вигляді позик або грантів. За словами Брукінгса, Європа та Велика Британія посіли друге та третє місце.

Попри те, що інфляція все ще є високою (12,8%), вона впала швидше, ніж очікувалося, порівняно з піком понад 26% минулого року. Зростання цін сповільнилося і місцеві компанії прогнозують кращі умови для бізнесу в наступному році.

“Те, що станеться з економікою в наступні шість місяців, значною мірою залежить від перебігу війни та українського контрнаступу, подальшої готовності США та Європи надсилати гроші та зброю в Україну, а також від уміння та рішучості українського центрального банку. у підтримці економіки, утримуючи при цьому зростання інфляції”, – сказав Вессел. 

Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.

23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.

Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.