Як війна Росії змінила економіку України – Insider
Джерело: Insider
Дані центрального банку, наведені Інститутом Брукінгса, показують, як дефіцит торговельного балансу України зріс після початку війни.
У лютому 2022 року Україна імпортувала товарів на 5,9 мільярда доларів, а експортувала – на 4,9 мільярда доларів. Станом на травень 2023 року цей розрив подвоївся.
Тим часом державні витрати під час війни значно перевищили доходи, що обмежило здатність України фінансувати свою економіку.
“Державні витрати значно перевищують надходження, що робить Україну залежною від підтримки з боку інших країн — надзвичайної кількості грошей і військового обладнання та, особливо в Європі, приймання тисяч українських біженців”, — сказав старший науковий співробітник Брукінгс Девід Вессел.
За даними Інституту Брукінгс, було виміряно зниження податкових і неподаткових надходжень, а також доходів від капітальних операцій, які включають гроші від Національного банку України.
США лідирували в підтримці України під час війни, надавши 42,8 мільярда євро військової допомоги та 24,46 мільярда євро фінансової допомоги у вигляді позик або грантів. За словами Брукінгса, Європа та Велика Британія посіли друге та третє місце.
Попри те, що інфляція все ще є високою (12,8%), вона впала швидше, ніж очікувалося, порівняно з піком понад 26% минулого року. Зростання цін сповільнилося і місцеві компанії прогнозують кращі умови для бізнесу в наступному році.
“Те, що станеться з економікою в наступні шість місяців, значною мірою залежить від перебігу війни та українського контрнаступу, подальшої готовності США та Європи надсилати гроші та зброю в Україну, а також від уміння та рішучості українського центрального банку. у підтримці економіки, утримуючи при цьому зростання інфляції”, – сказав Вессел.
- Світ може змусити Росію повернутися до зернової угоди – The Economist.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.