Як зменшити екранний час у дітей: поради МОЗ
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наголошує, що для здорового зростання дітям потрібно менше сидіти й більше рухатися. Хоча гаджети можуть розважати і навчати, їхнє надмірне використання може спричинити проблеми. Зменшення екранного часу покращує якість сну, фізичне й психічне здоров’я та надає більше часу для ігор і дослідження світу.
За рекомендаціями ВООЗ, діти мають бути обмежені в екранному часі:
- до 2 років — взагалі не мають використовувати гаджети;
- у 2-4 роки — переглядати їх не більше однієї години на день.
- старші діти й дорослі — не більше двох годин на день.
Водночас в оновлених настановах Американської академії педіатрії зазначено, що діти та підлітки можуть взаємодіяти з гаджетами по-різному. Замість встановлення конкретних часових обмежень варто звертати увагу на якість взаємодії, а не лише на кількість часу, хоча певні рамки все ж потрібні.
Ось кілька порад, як зменшити час, який діти проводять за гаджетами:
- Використовуйте таймери. Ставте будильник на 30-40 хвилин, щоб нагадувати дитині про перерви для руху. Це допоможе уникнути розчарувань при відкладанні гаджетів.
- Будьте креативними. Знайдіть цікаві заняття: побудуйте халабуду, влаштуйте домашній театр, читайте книжки або робіть поробки.
- Встановіть час без екранів. Запровадьте правила, коли вся сім’я відмовляється від гаджетів, наприклад, під час обіду чи після 19:00.
- Не використовуйте гаджети як нагороду чи покарання. Це підвищує їхню важливість для дитини.
- Мінімізуйте вплив гаджетів вдома. Не ставте комп’ютер у спальню дитини. Це призводить до фізичної ізоляції членів сімʼї та зменшення взаємодії, а також збільшення кількості екранного часу.
- Зменшуйте час поступово. Якщо у дитини є проблема з гаджетами, зменшуйте час їх використання покроково.
- Американські вчені довели, що надмірне використання гаджетів збільшує ризик психічних захворювань у молоді.
- Американська медична асоціація педіатрії опублікувала дослідження про те, що однорічні діти, які проводять перед екраном понад чотири години в день, можуть зазнати затримок у розвитку. Мовиться про навички спілкування та розв’язання проблем у віці 2 – 4 років.
- У Великій Британії провели опитування тисячі людей з дітьми віком до 6 років стосовно виховання. 43% респондентів заявили, що не уявляють, як до появи смартфонів люди виховували дітей.
Президент України Володимир Зеленський зреагував на масований ракетно-дроновий удар РФ по Україні уночі 4 липня.
Триває 1227-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.
Джерело: Ольга Руднєва Керівниця Superhumans Ольга Руднєва розповіла історію 8-річного Матвійка, який втратив руку унаслідок…
У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.
4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.