Які прилади найменше споживають електроенергію — YASNO

Джерело:  Міністерство енергетики у Telegram та  керівник компанії YASNO Сергій Коваленко у Facebook

Українцям нагадали про електропобутові прилади, які споживають найменше електроенергії. Причиною цього стала складна ситуація в енергосистемі, спричинена російськими атаками, зокрема через масований обстріл 8 травня.

За статистикою, на першому місці за мінімальним споживанням електроенергії розташувалися кондиціонер та пральна машина (приблизно 0,7 кВт·год). На другому місці — мікрохвильова піч (приблизно 0,8 кВт·год), а на третьому — кавоварка (приблизно 1,5 кВт·год). У переліку також додали електродуховку (приблизно 1,6 кВт·год), а також пилосос, бойлер і обігрівач (приблизно 2 кВт·год).

Слід зазначити, що найбільше енергії витрачають електропіч з 3,5 кВт год споживання, а також праска, фен і електрочайник (приблизно 2,2 кВт год).

У зв’язку з дефіцитом електроенергії, Україна надається аварійне постачання з Польщі, Румунії та Словаччини. Громадян закликають зменшити використання світла у пікові години.

Минулої доби потреби споживачів були задоволені власною генерацією, а також комерційним імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Румунії та Словаччини.

На сьогодні на запит України три європейські країни також надають аварійну допомогу.

Міненерго також повідомило про знеструмлення шахти в Донецькій області, де в момент інциденту на підприємстві не перебували працівники.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.