Якщо росіяни захоплять Авдіївку, це буде провина США – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Намагання РФ захопити Авдіївку на Донеччині призвело до великих втрат в армії окупантів. Попри це, ворог продовжує атакувати місто, тоді як послаблення підтримки з боку Заходу погіршило українську оборону Авдіївки.

Український дрон над Авдіївкою знімає російські втрати. Посеред руїн нараховано щонайменше 113 тіл російських військових.

Такі втрати військ РФ стали регулярними від листопада 2023 року, коли окупанти почали штурмувати Авдіївку. За оцінками британської розвідки, щоденно втрати російської армії навколо Авдіївки у живій силі становлять близько 1000 осіб (вбитими та пораненими).

Та попри такі втрати, війська РФ. здається, на межі захоплення Авдіївки. Ще минулого тижня окупанти сягнули околиць міста. Місцева влада наголосила про критичну ситуацію.

“На жаль, ворог тисне з усіх боків. Ні в одній частині нашого міста немає спокою, вони штурмують дуже великими силами”, – сказав голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

За словами українських командувачів, нещодавні блокування пакетів військової допомоги в США та ЄС призвели до катастрофічної нестачі артилерії на передовій в Авдіївці.

Ще влітку сторони обстрілювали одна одну приблизно однаковою кількістю снарядів, тоді як зараз ЗСУ можуть відповісти одним снарядом на 5 російських.

“Загальне відчуття таке, що якщо Авдіївка впаде, це буде провина Америки. Затримки з підтримкою були надто великими, в українців закінчується все, а європейці ще не змогли налагодити свою гру, щоб компенсувати цю втрату. Головне – не вистачає артилерійських боєприпасів і реактивних снарядів – часом вони майже на нулі”, — сказав Глен Грант, колишній аташе з питань оборони Великої Британії в країнах Балтії та колишній радник міністерства оборони України.

Штурм Авдіївки почався в жовтні. Аби захопити місто РФ кинула на штурм 40 000 військових.

Спочатку це була катастрофа. Українські війська вже облаштували позиції в багатоповерхових будинках на околиці Авдіївки, що дало їм кращі точки огляду на відкриті поля, що оточують місто. Російській бронетехніці довелося йти через територію, яка вже була запрограмована для ударів української артилерії, і РФ втратила понад 200 машин за перші два місяці.

Потім Кремль перейшов на так звану тактику “м’ясних штурмів”: стрімкі атаки тисяч піхотинців низького класу. Це теж не вдалося, і після втрат близько 13 000 осіб до грудня здавалося, що напад припиняється.

Попри це, втрати, окупанти щоденно кидали нові сили на захоплення міста.

“Щодня з’являються нові свіжі [російські] сили, незалежно від погоди, незалежно від будь-яких втрат. Але попри все вони продовжують повзати — буквально по своїх тілах”, – сказав Радіо Вільна Європа один український військовий.

У той час як РФ використовує, здавалось би, нескінчені резерви живої сили, сили ЗСУ зменшуються.

Російські війська також мають більшу кількість безпілотних літальних апаратів з оглядом від першої особи: мінідрони з вибухівкою, якими оператор може летіти прямо в ціль.
ЗСУ скаржаться на те, що їм здебільшого доводиться просити про БпЛА у волонтерів, або самотужки збирати кошти. За словами військових, так не повинно бути.

Затьмарюють битву за Авдіївку і цьогорічні президентські перегони у США та Росії.

У США блокаду фінансування України здійснюють республіканці, які симпатизують кандидатурі Дональда Трампа, який пообіцяв скоротити допомогу Україні, щоб змусити Київ досягти мирної угоди. Тим часом Путін хоче отримати Авдіївку як перемогу для своїх виборців напередодні президентських виборів у Росії 17 березня.

Якими б не були причини невдача в Авдіївці, українські військові наголошують: як і у випадку з Бахмутом вони знову змусили Росію заплатити дуже високу ціну. Один український боєць у місті сказав, що моральний дух ЗСУ все ще сильний.

“Якби Україна мала принаймні половину боєприпасів, які РФ використовує щодня, ми мали б набагато кращу картину зараз всюди”, – сказав він.

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.

На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.

У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.

За даними ЗМІ, Дональд Трамп розглядає кандидатуру колишнього очільника розвідки Річарда Гренелла на посаду спецпосланця з питань російсько-української війни.