«Якщо США та ЄС готові забезпечити нам 5 млрд» – Зеленський перелічив умови проведення виборів під час воєнного стану

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук

27 серпня президент Володимир Зеленський зазначив, що вибори в Україні в умовах воєнного стану можливі у разі забезпечення реалізації права голосу для всіх громадян, зокрема військовослужбовців та вимушених переселенців за кордоном. Окрім цього, важливою складовою є фінансування та присутність іноземних спостерігачів на виборчих дільницях на безпосередньо “в окопах”.

Глава держави зауважив, що важливим аспектом проведення виборів під час війни є питання фінансування. Зеленський зокрема обговорював цю тему з республіканцем Ліндсі Гремом.

Перше, потрібна зміна законодавства. Друге, якщо США разом із Європою дадуть нам фінансову підтримку у п’ять мільярдів, здається саме стільки необхідно… Вибачте, проводити вибори в кредит не буду, забирати гроші зі зброї й давати їх на вибори також не буду. Але якщо ви мені дасте таку фінансову підтримку, якщо парламентарі зрозуміють, що нам це потрібно зробити, нумо тоді змінювати швидко законодавство і, найголовніше, ризикуймо тоді разом, – зазначив він.

Президент акцентував також на організації роботи виборчих дільниць, присутності спостерігачів, зокрема іноземних. Зауваживши, що спостерігачі зокрема “повинні бути в окопах”, щоб забезпечити легітимність виборів як для нас, так і для всього світу.

Зеленський також нагадав, що певна кількість українців нині перебуває за кордоном, тому, для забезпечення їхнього волевиявлення також потрібні значні ресурси та дільниці, яких Україна в такій кількості не має, адже в ЄС має проголосувати 7 мільйонів.

За його словами, він не тримається за владу і хотів би провести волевиявлення. Одначе, наголосив, що мають бути забезпечені права всіх виборців.

Як військові зможуть проголосувати? Покажіть мені інфраструктуру. Ніхто поки що не показав. Як за кордоном зможуть? Ніхто не показав. Вихід є, я до цього готовий. Зараз публічно про це говорю, йому я сказав. Секретів у мене жодних немає.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.