Японія передала Україні 1800 захисних конструкцій для об’єктів критичної інфраструктури

Фото: Мінінфраструктури

Джерело: Мінінфраструктури

У межах співпраці між двома країнами Японія оголосила про передачу Україні 1800 габіонів – захисних конструкцій для об’єктів критичної інфраструктури.

Перші 320 із них вже доставлено.

Габіони будуть розділені між усіма лінійно-виробничими управліннями компанії Оператор ГТС України.

Зокрема це стосується прифронтових регіонів, які потребують найбільшого захисту своїх критичних об’єктів. Решту габіонів Оператор ГТС отримає найближчим часом. Захисні споруди будуть встановлені одразу після прибуття на об’єкти для посилення захисту від атак.

“Завдяки партнерській допомозі уряду Японії ми отримали додаткові спроможності пасивного захисту важливих інфраструктурних об’єктів. Це надзвичайно важливо для посилення стійкості України в умовах війни. Ми цінуємо надійну і послідовну підтримку Японії у питаннях надання необхідної комунальної техніки постраждалим від війни громадам, управління відходами руйнувань, гуманітарного розмінування та захисту критичної інфраструктури”, – зазначила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

Фото: Мінінфраструктури

Церемонія передачі габіонів відбулася за участі заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександри Азархіної, надзвичайного та повноважного посла Японії в Україні Кунінорі Мацуди та заступника головного представника Японського агентства міжнародного співтовариства (JICA) в Україні Сатоші Сугімото.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.