Японія передала українським військовим медзакладам сучасне обладнання

Джерело: Міноборони

Японія передала військовим медичним закладам України найсучасніше медичне обладнання.

Відтак, Національний військово-медичний клінічний центр “Головний військовий клінічний госпіталь” отримав сучасну систему ультразвукової діагностики CANON Aplio i700. Це стало можливим завдяки співпраці Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів (ЮНОПС) та Посольства Японії в Україні.

“Як ми всі знаємо, технології змінюють життя – як на полі бою, так і в лікарні. На полі бою технології дозволяють українському війську перемагати. А в умовах госпіталю – технологія в руках медиків рятує життя українських воїнів. Завдяки вашим зусиллям наші лікарі можуть визначити найбільш оптимальні шляхи надання допомоги з урахуванням індивідуальних особливостей травми. Ми вдячні за непохитну підтримку України та відданість справі збереження життів. Ми з нетерпінням чекаємо продовження нашої майбутньої співпраці”, – наголосила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова під час передачі медобладнання.

В межах проєкту передано п’ять одиниць найсучаснішого медичного обладнання. Їх отримали ще два військові медичні заклади України – Військово-медичний клінічний Центр Південного регіону та військовий медзаклад Старокостянтинова.

“Цей спільний проєкт є важливим кроком у зміцненні інфраструктури охорони здоров’я України, що відображає відданість Японії гуманітарним зусиллям та двосторонньому співробітництву. Завдяки обладнанню японського виробництва,  поставленому в заклади, Україна зможе лікувати орієнтовно 15500 поранених та травмованих військовослужбовців на рік”, – зазначив надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

Додамо, що в межах проєкту закуплено та передано одну відеосистему для нейрохірургічних операцій, мобільний рентгенографічний/флюорографічний рентгенівський апарат, відеоендоскопічну систему та два ультразвукових апарати. Для відповідного медичного персоналу та хірургів у лікарнях  проведено медичні тренінги з ефективного використання нового обладнання.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.