Японія передала українським військовим медзакладам сучасне обладнання

Джерело: Міноборони

Японія передала військовим медичним закладам України найсучасніше медичне обладнання.

Відтак, Національний військово-медичний клінічний центр “Головний військовий клінічний госпіталь” отримав сучасну систему ультразвукової діагностики CANON Aplio i700. Це стало можливим завдяки співпраці Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів (ЮНОПС) та Посольства Японії в Україні.

“Як ми всі знаємо, технології змінюють життя – як на полі бою, так і в лікарні. На полі бою технології дозволяють українському війську перемагати. А в умовах госпіталю – технологія в руках медиків рятує життя українських воїнів. Завдяки вашим зусиллям наші лікарі можуть визначити найбільш оптимальні шляхи надання допомоги з урахуванням індивідуальних особливостей травми. Ми вдячні за непохитну підтримку України та відданість справі збереження життів. Ми з нетерпінням чекаємо продовження нашої майбутньої співпраці”, – наголосила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова під час передачі медобладнання.

В межах проєкту передано п’ять одиниць найсучаснішого медичного обладнання. Їх отримали ще два військові медичні заклади України – Військово-медичний клінічний Центр Південного регіону та військовий медзаклад Старокостянтинова.

“Цей спільний проєкт є важливим кроком у зміцненні інфраструктури охорони здоров’я України, що відображає відданість Японії гуманітарним зусиллям та двосторонньому співробітництву. Завдяки обладнанню японського виробництва,  поставленому в заклади, Україна зможе лікувати орієнтовно 15500 поранених та травмованих військовослужбовців на рік”, – зазначив надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

Додамо, що в межах проєкту закуплено та передано одну відеосистему для нейрохірургічних операцій, мобільний рентгенографічний/флюорографічний рентгенівський апарат, відеоендоскопічну систему та два ультразвукових апарати. Для відповідного медичного персоналу та хірургів у лікарнях  проведено медичні тренінги з ефективного використання нового обладнання.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.