Японія планує долучитися до розбудови телемедицини в Україні

Джерело: МОЗ України

Японський уряд розглядає можливості та ініціативи щодо надання допомоги в розбудові телемедицини в Україні.

Відтак, було проведено ряд двосторонніх зустрічей між керівництвом нашої держави та урядом Японії, під час яких обговорювалась, зокрема, підтримка медичних закладів.

Японія є світовим лідером у впровадженні телемедичних технологій. Керівництво МОЗ України зустрілося з представниками посольства Японії в Україні, зокрема із заступником Глави місії, міністром-радником Ясумасою Іїдзімою та радником, керівником економічного відділу Котаро Танакою. Партнери з Японії запропонували телемедичні рішення для низки регіонів України.

Підрядником із впровадження може стати японська компанія, що має широкий спектр телемедичних технологій. Вона поставить телемедичні рішення, які допоможуть пацієнтам та медичним працівникам здійснювати телемедичні консультації, спостерігати за станом здоров’я пацієнтів на відстані, проводити діагностичні процедури.

У відомстві зазначили, що телемедицина є стратегічним напрямом сфери охорони здоров’я України.

Телемедичні консультації довели свою ефективність у роботі з особливо вразливими групами людей, які через певні обставини часто не можуть фізично звернутися на прийом до лікаря. Сьогодні вона є невіддільною частиною допомоги людям, що знаходяться у прифронтових, деокупованих та важкодоступних територіях.

Серед найбільш ефективних телемедичних проєктів, що зараз працюють в Україні:

TELADOC – впровадження консультування із застосуванням пристроїв віртуальної присутності. 40 роботів вже поставлено в країну нашими партнерами із США, Великої Британії та  Німеччини.

RGS – реабілітація пацієнтів із проблемами опорно-рухового апарату та мозкової діяльності. Залучено до 50 реабілітаційних установ, що поставлені партнерами з Іспанії.

СareBits – телемедична платформа для моніторингу стану плода у вагітних. Працює 300 одиниць обладнання завдяки партнерам із Польщі.

BrainScan – застосування рішення зі штучного інтелекту для діагностики інсульту в гострому періоді. Проєкт працює в трьох установах. Рішення надали партнери з Польщі.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.