Японія приєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Джерело: Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець та керівник ОПУ Андрій Єрмак
Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
Відтепер до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей входять всі країни G7 і загалом 36 країн.
“Вдячні Японії за приєднання до Міжнародної коаліції з повернення українських дітей. Таким чином коаліція включає в себе всі країни G7 і загалом 36 країн. Дякуємо кожному, хто підтримує повернення наших дітей до України. Bring Kids Back UA”, – написав Андрій Єрмак.
Своєю чергою, Дмитро Лубінець зазначив, що за такої потужної допомоги міжнародних партнерів Україна примножить зусилля й забезпечить якісну реалізацію четвертого пункту української формули миру “Звільнення полонених і депортованих осіб”.
“Дякую всім країнам за допомогу Україні! Нашими спільними зусиллями ми возз’єднаємо більше українських дітей з родинами”, – подякував омбудсман.
Нагадаємо, що восени 2023 року, під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.
В цій ініціативі Канаду підтримали багато країн.
Зауважується, що пропозиція стосовно міжнародної коаліції – це елемент плану реалізації української формули миру в частині повернення депортованих дітей, звільнення цивільних заручників і військовополонених, підготовленого й представленого на Мальті міжнародною робочою групою, до якої увійшли представники майже 30 країн і міжнародних організацій.
Зокрема, перше засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей відбулося в Києві у лютому 2024 року.
Коаліція фокусується на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. А також – на сприянні їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, наданні необхідної реабілітаційної допомоги після повернення тощо.
- Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких окупанти незаконно вивезли до Росії. Він вже опрацьовується російською стороною.
- Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.
- Служба безпеки зібрала доказову базу на двох громадян України, які причетні до депортації 15 українських дітей до Росії.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.