Японія візьме на себе співлідерство в імплементації Формули «Радіаційна і ядерна безпека»
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
Надвечір 7 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Японії Йоко Камікавою, котра прибула з візитом до України.
Глава держави відзначив, що свій перший міжнародний візит у новому році очільниця МЗС Японії здійснює саме до України, що є дуже важливим сигналом підтримки українського народу.
Зеленський також висловив щирі співчуття від себе та всіх українців у зв’язку з трагічними наслідками нещодавнього руйнівного землетрусу в Японії. Зауваживши, що народ Японії може розраховувати на підтримку Української держави та суспільства.
Він висловив вдячність Японії та особисто прем’єр-міністру Фуміо Кішіді за потужну допомогу Україні впродовж майже двох років повномасштабної російської агресії, зокрема за політичну, гуманітарну та довготривалу фінансову підтримку української економіки.
Також відзначив результативне головування Японії в G7 у 2023 році й особливу увагу до України, оцінивши ухвалення Спільної декларації “Групи семи” про підтримку у Вільнюсі під час тогорічного саміту НАТО та наголосив на важливості початку роботи над відповідною українсько-японською угодою про безпекові гарантії для України.
Започаткування переговорів із Японією щодо двосторонньої безпекової угоди – важливий крок. Налаштовані активно працювати, щоб підписати цей документ якнайшвидше, – наголосив Зеленський.
Окрім цього, президент подякував Японії за активну підтримку Української формули миру та готовність взяти участь у наступній зустрічі радників із питань національної безпеки, що відбудеться в Давосі.
Своєю чергою, очільниця МЗС Японії повідомила про готовність Японії взяти на себе співлідерство в імплементації першого пункту Формули “Радіаційна і ядерна безпека”.
Окремо сторони обговорили активізацію взаємодії з Японією в питанні відновлення та відбудови України.
- 7 січня міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава несподівано прибула до Києва. Під час свого візиту вона відвідала Бучу та згодом провела зустріч у столиці з главою МЗС України Дмитром Кулебою. Вони спільно звернулися до ЗМІ, проте через повітряну тривогу це довелося зробити в укритті.
- Японія має намір передати Україні технології виробництва біопалива як частину допомоги у відновленні країни.
- Японія суворо засудила російську масовану повітряну атаку міст України та запевнила українців у непохитності своєї підтримки.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.