Японія надасть кошти на закупівлю медобладнання для 25 лікарень в Україні

Джерело: сайт Міністерства охорони здоров’я

Уряд Японії сприятиме закупівлі медичного обладнання для 25 українських лікарень, виділивши 14 млн грн на ці цілі. Нині відбувається розподіл цього обладнання між лікарнями.

Медичне обладнання різного призначення, зокрема портативні апарати УЗД, дефібрилятори, шприцеві помпи, монітори пацієнтів, генератори тощо буде передано лікарням у Миколаївській, Київській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях протягом січня 2024 року.

Закупівлю та логістику реалізовує пацієнтська організація БО “100% Життя” в межах меморандуму із японською стороною. Зазначено, що протягом півтора року за підтримки японської організації Peace Winds Japan українські лікарні отримали також ліки на суму близько 1,5 млн доларів для медичної допомоги в умовах конфлікту.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.