Японська прем’єра фільму «Барбі» затьмарена суперечками щодо ядерного голокосту

Джерело: Reuters

Японська прем’єра фільму “Барбі” зазнала додаткових невдач, оскільки онлайн-петиція набрала обертів із закликом до голлівудських студій відмовитися від масового маркетингового руху, який висвітлює ядерний голокост.

Петиція Change.org зібрала понад 16 000 підписів протягом двох днів станом на четвер. 3 серпня, вимагаючи від Warner Bros і Universal Pictures (студії, що створила біографічний фільм “Оппенгеймер”), призупинити хештег “Барбенгеймер”, який допоміг зробити фільм світовим блокбастером.

Фільм “Барбі” зібрав понад 800 мільйонів доларів у світовому прокаті, а фільм про вченого-ядерника Дж. Роберта Оппенгеймера, який вийшов приблизно в той же час минулого місяця, зібрав понад 400 мільйонів доларів.

Але в Японії, яка найближчими днями вшановуватиме пам’ять про атомні бомбардування Хіросіми та Нагасакі 78 років тому, фанатів це не потішило.

“Якщо створити ілюстрацію або похідне мистецтво “Барбенгеймера”, це не повинно бути Барбі, яка насолоджується грибною хмарою. Барбі ніколи не повинна бути персонажем, який радіє нещастям чи трагедіям”, — сказав Кодзі Маруяма на вебсайті Change.org. 

Хештег #NoBarbenheimer став популярним в Інтернеті, був повторно опублікований понад 100 000 разів за одним показником.

Міцукі Такахата, яка озвучує Барбі в дубльованій японській версії, написала в Instagram, що вона була налякана, дізнавшись про меми і розглядала можливість відмовитися від рекламного заходу в Токіо, який афішував його відкриття 11 серпня.

“Цей інцидент справді, дуже розчаровує”, — написала вона.

Дата виходу в Японію “Оппенгеймера”, в якому розповідається про створення атомної бомби, не була оголошена. Фільм піддався критиці за значне ігнорування знищення зброї в Японії наприкінці Другої світової війни, знищення двох великих міст і спричинення понад 200 000 смертей.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

7 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новою президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер, привітавши її зі вступом на посаду.

Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.

У Дніпровському районі Києва чоловік жорстоко познущався з собаки, після чого убив її на очах у малолітньої дитини. Поліція відкрила кримінальну справу, підозрюваного затримали.