«Є хороші домовленості з Бельгією щодо посилення нашої армії та ППО», – Зеленський

Джерело: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що результатом його візиту до Королівства Бельгія стали домовленості щодо посилення українських захисників і протиповітряної оборони країни, що особливо важливо напередодні зимового періоду.

“У нас є дуже непоганий пакет домовленостей із бельгійською стороною щодо посилення нашої армії. Я вдячний за це. Найперше, ви ж знаєте, перед зимою найважливіші речі – це все, що пов’язано із захистом неба, енергетичної інфраструктури. ППО і все те, в чому нам може допомогти той чи інший партнер, – це і є пріоритетом на сьогодні. У нас є відповідні позитивні кроки з боку уряду Бельгії”, – повідомив глава держави.

Також він зазначив, що на зустрічах у межах формату “Рамштайн” з усіма партнерами обговорювалися нагальні потреби України.

“Вони знають пріоритети, працюють над цим. Ми порушували питання щодо дуже напруженої ситуації в Ізраїлі, і як це може впливати. Партнери запевняють, що Україна все одно отримуватиме допомогу. Ми віримо нашим партнерам”, – додав президент України.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.