Єгипетська мумія з виразом крику «можливо, померла в агонії» — дослідники
Джерело: The Guardian
Археологи кажуть, що широко відкритий рот жінки, яка померла близько 3500 років тому, може бути спричинений рідкісною формою трупного задубіння.
Дослідників спантеличила давньоєгипетська мумія з виразом крику й вони припускаючи, що жінка померла, плачучи в агонії.
Вважається, що жінка похована приблизно 3500 років тому, а знайшли її в 1935 році в дерев’яній труні під гробницею Сенмута.
Команда дослідників стверджує, що мумія добре збереглася, припускаючи, що за життя жінка мала зріст близько 1,55 метра. Завдяки комп’ютерній томографії виявили, що вона померла приблизно у віці 48 років і мала легкий артрит, зокрема хребта.
Однак дослідники не виявили слідів бальзамування, і всі органи все ще були всередині мумії.
“Для мене це було несподіванкою, оскільки класичний метод муміфікації в Новому царстві — 1550-1069 рр. до н.е. — включав видалення всіх органів, крім серця”, — сказав професор радіології Сахар Салім.
Дослідники припускають, що у жінки відкритий рот не через необережність бальзамувальників, які не закрили його. Натомість команда думає, що вираз обличчя жінки спричинений рідкісною негайною формою трупного задубіння.
“Ми припустили, що причиною цього відкритого рота може бути болісна смерть або емоційний стрес, і трупний спазм зробив її обличчя замороженим у момент смерті. Бальзамувальники не змогли закрити рота й муміфікували тіло, що стиснулося, до того, як воно розклалося або розслабилося, зберігши її відкритий рот після смерті”, — сказав Салім.
Однак точна причина її смерті залишається невідомою.
- У Чилі археологи знайшли мумії, які на дві тисячі років старші від єгипетських.
- Усередині гробниці знайшли 3000-річні останки елітного духовного лідера, який отримав назву “Принц Пакопампи”, обличчям вниз зі схрещеними ногами.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Пізно ввечері 1 травня російські війська завдали щонайменше десять ударів по Запоріжжю. Внаслідок ворожого обстрілу загинув чоловік. Також начальник Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив про людей під завалами.