Єрмак наполягав на підписанні угоди в Овальному кабінеті, Келлог був проти –  New York Post

Джерело: The New York Post

За інформацією американського видання The New York Post, спеціальний посланник президента США з питань війни в Україні Кіт Келлог виступав проти підписання угоди щодо корисних копалин під час особистої зустрічі президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа. Водночас керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наполягав на такому форматі.

Спеціальний посланник президента Трампа з питань війни в Україні під час візиту до Києва минулого тижня закликав Володимира Зеленського підписати відкладену угоду з Вашингтоном щодо прав на видобуток корисних копалин. Однак керівник апарату Зеленського наполягав, щоб підписання відбулося в Овальному кабінеті в п’ятницю, що так і не сталося, повідомив високопоставлений американський чиновник, який брав участь у переговорах.

Після трьох днів інтенсивних переговорів Келлог погодив довгоочікувану угоду з Україною, яка забезпечила б Вашингтону 50% усіх майбутніх надходжень від прибуткових критичних і рідкісноземельних корисних копалин.

“Келлог і Зеленський домовилися про угоду з одним пунктом, який ще належить доопрацювати”, – повідомив американський чиновник за підсумками переговорів, що завершилися 21 лютого.

За даними видання, після переговорів керівник ОПУ Андрій Єрмак наполягав, щоб український президент особисто приїхав до Трампа в Білий дім для підписання угоди.

За словами посадовця, Келлог “радив проти цього, знаючи, що стосунки [між президентами] необхідно зміцнити” перед особистою зустріччю. Однак джерело, знайоме з тактикою Єрмака, повідомило, що офіс Зеленського “продовжував форсувати це питання”.

Келлог був готовий піти, ледь не залишивши Україну без угоди, яку можна було б презентувати Трампу.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.

Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.

В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.

Препарати на основі GLP-1, які зазвичай призначають для схуднення або лікування діабету 2 типу, можуть мати додаткові переваги для здоров’я мозку. Нове дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open, показало, що такі засоби, як Ozempic і Zepbound, повʼязані зі зниженим ризиком деменції, ішемічного інсульту та смерті у людей з діабетом 2 типу та ожирінням.