ЄС досяг попередньої угоди, яка дозволить країнам заборонити імпорт російського СПГ

Джерело: Bloomberg
Європейський Союз досяг попередньої угоди щодо газового регулювання, що дозволить країнам фактично заборонити російські постачання скрапленого природного газу (СПГ) без нових енергетичних санкцій.
Європейський парламент і Рада ЄС в п’ятницю, 8 грудня, схвалили частину пакету, який встановлює спільні правила щодо природного газу, відновлюваних газів і водню, готуючи блок до відмови від викопного палива.
Цей захід дозволить урядам країн-членів тимчасово заборонити російським і білоруським експортерам бронювати потужності інфраструктури, необхідні для постачання СПГ і природного газу.
“Регламент міститиме положення, які дозволять державам-членам встановлювати обмеження на постачання природного газу, в тому числі зрідженого природного газу (СПГ), з Росії чи Білорусі з метою захисту основних інтересів безпеки держав-членів або ЄС, враховуючи безпеку постачання і цілі диверсифікації”, – йдеться в заяві Ради ЄС.
Регламент все ще потребує офіційного схвалення Європейського парламенту та держав-членів у Раді, щоб набрати чинності.
- Більше п’ятої частини російського скрапленого природного газу, що надходить до Європи, переправляється в інші частини світу, і ця практика збільшує доходи Москви, попри зусилля ЄС їх обмежити у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
- У США намагаються не допустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збоїв на світових енергетичних ринках.
- 2 листопада в заяві міністерства торгівлі США зазначили, що адміністрація Байдена додала 12 російських компаній до торговельного чорного списку за підтримку російських військових безпілотниками.
- Санкції Заходу проти експорту російської нафти не позбавляють Кремль доходів для фінансування війни в Україні, а це означає, що ці заходи не досягають однієї зі своїх головних цілей.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.
Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.