ЄС може передати Україні до 3 млрд євро коштом заморожених резервів Росії

Джерело: Bloomberg

Посадовці Європейського Союзу зустрінуться цього тижня, щоб окреслити план блоку про запровадження оподаткування на прибуток, отриманий від понад 200 мільярдів євро заморожених активів російського центрального банку, аби допомогти відновленню України.

Згідно з проєктом документа, з яким ознайомилося видання, Європейська комісія запропонує, як законно перерахувати доходи, отримані від російських активів, до бюджету блоку. Звідти вони можуть бути видані Україні.

Заморожені резерви Банку Росії, як очікується, принесуть близько 3 млрд євро прибутку.

Більша частина активів – це кошти на рахунках та депозитах, крім того, “значну частину” становлять цінні папери, які у найближчі 2-3 роки теж стануть грошима на тлі виплати купонів та погашення. Сума заморожених активів перевищує 200 млрд євро, більша їхня частина перебуває в депозитарії Euroclear, де вони до I кварталу цього року принесли майже 750 млн євро прибутку.

Комісія зустрінеться з офіційними особами з Іспанії, Бельгії, Італії, Франції та Німеччини 7 вересня, а згодом з усіма державами-членами наступного тижня.

Згідно з документом, кроки робочої групи Єврокомісії містять:

  • визначення конкретних фінансових зобов’язань та їх розмірів;
  • формулювання вимог до центральних депозитаріїв щодо відділення залишків коштів;
  • переказ отриманого прибутку до бюджету ЄС.

Спочатку в ЄС висловлювалася ідея передати Києву заморожені російські резерви, однак, юристи дійшли висновку, що конфіскувати їх не можна, є навіть ризики у разі інвестування з метою передачі Україні отриманого доходу.

Перспектива оподаткування та конфіскації надприбутків також викликає юридичні та фінансові запитання. Одначе, у Брюсселі зрештою зупинилися на пропозиції використати податок на прибуток за замороженими активами РФ.

Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.