ЄС на шляху до подолання залежності Європи від російського викопного палива
Джерело: The Guardian
Європейська комісія заявила у вівторок, 24 жовтня, що Європейський Союз рухається шляхом досягнення мети припинити залежність Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.
Європейські країни переживають другу зиму з дефіцитом російського газу після того, як РФ скоротила постачання минулого року після вторгнення в Україну, спричинивши енергетичну кризу рекордно високих цін на газ у Європі.
У звіті, опублікованому у вівторок, Брюссель заявив, що ЄС очікує, що імпорт російського газу впаде до 40-45 мільярдів кубометрів цього року порівняно зі 155 мільярдами кубометрів у 2021 році. 27 країн ЄС наклали санкції на імпорт російських вугілля та нафти.
“Найгірші наслідки кризи, можливо, вже позаду, але немає місця для самовдоволення. Енергетичні ринки залишаються вразливими, субсидії на викопне паливо зросли під час кризи, інфляція – все ще висока, нашу критично важливу інфраструктуру потрібно захистити, у тому числі від саботажу”, – заявили в Комісії.
- 12 жовтня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти двох власників танкерів, які перевозили російську нафту вище встановленої межі ціни у 60 доларів за барель, яку погодили країни G7.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Російський рубль досяг найнижчого значення з початку повномасштабної війни в Україні, оскільки РФ збільшує військові витрати, а західні санкції тиснуть на експорт її енергоносіїв.
Увечері 22 лютого російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Унаслідок атаки загинула людина, ще двоє зазнали поранень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.
Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.