ЄС на шляху до подолання залежності Європи від російського викопного палива
Джерело: The Guardian
Європейська комісія заявила у вівторок, 24 жовтня, що Європейський Союз рухається шляхом досягнення мети припинити залежність Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.
Європейські країни переживають другу зиму з дефіцитом російського газу після того, як РФ скоротила постачання минулого року після вторгнення в Україну, спричинивши енергетичну кризу рекордно високих цін на газ у Європі.
У звіті, опублікованому у вівторок, Брюссель заявив, що ЄС очікує, що імпорт російського газу впаде до 40-45 мільярдів кубометрів цього року порівняно зі 155 мільярдами кубометрів у 2021 році. 27 країн ЄС наклали санкції на імпорт російських вугілля та нафти.
“Найгірші наслідки кризи, можливо, вже позаду, але немає місця для самовдоволення. Енергетичні ринки залишаються вразливими, субсидії на викопне паливо зросли під час кризи, інфляція – все ще висока, нашу критично важливу інфраструктуру потрібно захистити, у тому числі від саботажу”, – заявили в Комісії.
- 12 жовтня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти двох власників танкерів, які перевозили російську нафту вище встановленої межі ціни у 60 доларів за барель, яку погодили країни G7.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Російський рубль досяг найнижчого значення з початку повномасштабної війни в Україні, оскільки РФ збільшує військові витрати, а західні санкції тиснуть на експорт її енергоносіїв.
Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.
Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця однієї з частин, дислокованої на Сумщині. Підозрюваний привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень.
Оператори 413-го батальйону “Рейд” Сил безпілотних систем виявили та завдали точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”, котру російські війська намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту.
Командування російської армії розглядало можливість тактичного ядерного удару по Україні восени 2022 року після низки поразок на фронті, внаслідок яких російські війська були змушені залишити спершу Харківську область, після чого — тікати з Херсону.
Російський військовий Ніколай Карташев, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, відкрито заявив про своє бажання повернутися на фронт, щоб “мститися” українцям.