ЄС на шляху до подолання залежності Європи від російського викопного палива

Джерело: The Guardian

Європейська комісія заявила у вівторок, 24 жовтня, що Європейський Союз рухається шляхом досягнення мети припинити залежність Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.

Європейські країни переживають другу зиму з дефіцитом російського газу після того, як РФ скоротила постачання минулого року після вторгнення в Україну, спричинивши енергетичну кризу рекордно високих цін на газ у Європі.

У звіті, опублікованому у вівторок, Брюссель заявив, що ЄС очікує, що імпорт російського газу впаде до 40-45 мільярдів кубометрів цього року порівняно зі 155 мільярдами кубометрів у 2021 році. 27 країн ЄС наклали санкції на імпорт російських вугілля та нафти.

“Найгірші наслідки кризи, можливо, вже позаду, але немає місця для самовдоволення. Енергетичні ринки залишаються вразливими, субсидії на викопне паливо зросли під час кризи, інфляція – все ще висока, нашу критично важливу інфраструктуру потрібно захистити, у тому числі від саботажу”, – заявили в Комісії.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.