ЄС не визнає Мадуро обраним президентом Венесуели
Джерело: заява Жозепа Борреля
Офіційні підсумки президентських виборів у Венесуелі не можуть бути визнані достовірними, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.
В ЄС акцентували на серйозних претензіях міжнародних спостерігачів до процедури голосування, а також що венесуельський виборчком досі не опублікував протоколи з виборчих дільниць, які б підтверджували перемогу Ніколаса Мадуро на виборах. Проте про цю перемогу вже оголошено.
У звітах міжнародних місій зі спостереження за виборами чітко визначено, що президентські вибори 28 липня не відповідали міжнародним стандартам чесності.
Зокрема ЄС закликає до незалежного перегляду протоколів виборів з боку міжнародно визнаного органу.
Копії протоколів голосування на виборах, опубліковані опозицією та розглянуті кількома незалежними організаціями, вказують на те, що Едмундо Гонсалес Уррутіа, мабуть, переміг на президентських виборах зі значною перевагою, – наголошується у заяві.
Також Європейський Союз неабияк занепокоєний зростанням кількості свавільних затримань та переслідуванням опозиції і закликав владу Венесуели “покласти край свавільним затриманням, репресіям і насильницькій риториці щодо членів опозиції та громадянського суспільства, а також звільнити всіх політичних в’язнів”.
Брюссель не визнає легітимність Мадуро вже другий його термін – попередні вибори в країні відбулися за схожим сценарієм, після чого режим Мадуро став переслідувати опозицію.
Напередодні сім країн ЄС – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Польща, Нідерланди та Португалія – закликали владу Венесуели довести перемогу Мадуро, опублікувавши листи з виборчих дільниць. Раніше США визнали Гонсалеса обраним президентом Венесуели.
Нині у Венесуелі тривають антиурядові мітинги, заарештовано щонайменше дві тисячі осіб.
- Згідно з результатами, оприлюдненими виборчою радою, президент Ніколас Мадуро здобув перемогу на президентських виборах у Венесуелі.
- США та Венесуела провели обмін ув’язненими, у результаті якого до Сполучених Штатів вдалося повернути десятьох американців, а до Каракаса прибув давній соратник президента Ніколаса Мадуро.
- Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив “заклятим ворогом” американського бізнесмена Ілона Маска, який напередодні назвав його “диктатором”.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.