ЄС обіцяє «рішучу відповідь» Ірану за передачу ракет Росії

Джерело: Reuters

10 вересня речник ЄС із закордонних справ Пітер Стано заявив, що передача іранських балістичних ракет Росії означає подальшу військову ескалацію і зустрінеться “рішучою відповіддю” з боку Європейського Союзу.

Стано повідомив, що дипломатична служба ЄС на прохання глави МЗС ЄС Жозепа Борреля вже представила членам ЄС “значний набір рішучих і цілеспрямованих заходів” проти Ірану у відповідь на передачу ракет.

Верховний представник Боррель у своїх двосторонніх контактах з іранськими партнерами постійно застерігав Іран від такого рішення, — додав речник.

Передача ракет Іраном суперечить Статуту ООН, міжнародному праву та міжнародному гуманітарному праву.

Зауважимо, держсекретар США Ентоні Блінкен пригрозив Ірану санкціями за передачу ракет Росії.

Додамо, напередодні іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана. Член парламентського комітету з національної безпеки та зовнішньої політики Ардестані зробив таку заяву всього через добу після того, як місія Ірану в ООН спростувала публікацію The Wall Street Journal про постачання до Росії балістичних ракет малої дальності.

Нам доводиться займатися бартером для задоволення наших потреб, включаючи імпорт сої та пшениці. Частина бартеру включає відправку ракет, а інша частина – відправлення військових безпілотників до Росії, – сказав депутат.

На питання про можливі наслідки у вигляді нових санкцій через передачу ракет Росії, він відповів: “Гірше, ніж є, бути не може. Ми даємо ракети Хезболлі, ХАМАСу, Хашд аш-Шаабі (шиїтське ополчення в Іраку, – ред.), то чому б не Росії?”.

Депутат також зазначив, що Іран отримує долари за продаж зброї, обходячи санкції через співпрацю з Росією, в обмін на яку імпортує сою, кукурудзу та інші товари. Він порівняв підтримку Росії з військовою допомогою країн НАТО Україні.

Після чого МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара, якому висловили глибоке занепокоєння української сторони у зв’язку із повідомленнями щодо можливого постачання Іраном балістичних ракет Російській Федерації.

Тим часом Міністерство оборони Ірану продовжує заперечувати передачу ракет Росії.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.