ЄС планує виділити 20 млрд євро на забезпечення української армії – Politico

Джерело: Politico

ЄС запропонує створити спеціальний фонд на 20 млрд євро для фінансування української армії протягом наступних чотирьох років, повідомили п’ять дипломатів, знайомих з обговоренням плану.

Ця пропозиція не передбачатиме прямих платежів за українське озброєння. Натомість Брюссель допоможе країнам покрити власні витрати на закупівлю та пожертвування зокрема боєприпасів, ракет та танків.

Зазначається, що це також допомогло б оплатити навчання українських військових.

Такий підхід в ЄС прийняли незабаром після того, як Росія дерлася в Україну. Проте нова пропозиція, розроблена дипломатичною службою ЄС, ефективно посилить стратегію.

Пропозиція спеціального військового фонду є частиною ширших зусиль ЄС, спрямованих на демонстрацію своєї довгострокової прихильності Україні. Дипломатичне крило ЄС, Європейська служба зовнішніх справ, також розробила план, який передбачає низку зобов’язань стосовно безпеки, які ЄС може взяти перед Україною в найближчі роки.

Це також доповнює пропозицію ЄС виділити Україні 50 мільярдів євро на невійськову допомогу в період з 2024 по 2027 рік.

Нову пропозицію відносно військового фінансування вже надіслали країнам ЄС, і міністри закордонних справ ЄС розглянуть запропонований план 20 липня під час зустрічі в Брюсселі.

Мета, за словами двох дипломатів, полягає в ухваленні пропозиції до осені.

Джерела наголошують, що фінансування у 20 млрд євро дозволить лідерам ЄС надіслати Москві повідомлення про те, що вони готові зробити все можливе, щоб допомогти Україні.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.

Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.