ЄС повинен продовжувати фінансово підтримувати Україну, – Шольц
Джерело: The Telegraph
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Євросоюз має спільно продовжувати фінансову підтримку України в майбутньому, але використання додаткових коштів не є довгостроковим рішенням.
“У нас тут є чітка позиція: цю допомогу для України, для фінансової стабільності країни ми повинні будемо надати спільно як європейці”, — сказав Шольц, додавши, “що це все не можна вирішити за допомогою додаткових коштів”.
Він також розкритикував президента Росії Володимира Путіна за його попередження про жертви серед цивільного населення в конфлікті між Ізраїлем і палестинським ісламістським угрупованням ХАМАС.
“Я більш ніж обурений, коли чую, що російський президент всюди попереджає про можливі жертви, цивільні жертви військових протистоянь. Більш цинічно, ніж це, справді не може бути”, – сказав Шольц у своїй промові в німецькому парламенті.
- 12 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц застеріг від укладання “уявного миру” в Україні. Він закликав остерігатися показних рішень, “які лише називаються мирними”.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
- У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.