ЄС повинен продовжувати фінансово підтримувати Україну, – Шольц
Джерело: The Telegraph
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Євросоюз має спільно продовжувати фінансову підтримку України в майбутньому, але використання додаткових коштів не є довгостроковим рішенням.
“У нас тут є чітка позиція: цю допомогу для України, для фінансової стабільності країни ми повинні будемо надати спільно як європейці”, — сказав Шольц, додавши, “що це все не можна вирішити за допомогою додаткових коштів”.
Він також розкритикував президента Росії Володимира Путіна за його попередження про жертви серед цивільного населення в конфлікті між Ізраїлем і палестинським ісламістським угрупованням ХАМАС.
“Я більш ніж обурений, коли чую, що російський президент всюди попереджає про можливі жертви, цивільні жертви військових протистоянь. Більш цинічно, ніж це, справді не може бути”, – сказав Шольц у своїй промові в німецькому парламенті.
- 12 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц застеріг від укладання “уявного миру” в Україні. Він закликав остерігатися показних рішень, “які лише називаються мирними”.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
- У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.