ЄС роздумує над розслідуванням проти Ілона Маска через втручання у вибори у Німеччині

Джерело: The Telegraph

Європейський союз розглядає можливість покарати Ілона Маска за його ймовірне втручання у вибори у Німеччині.

Єврокомісія зазнає все більшого тиску, з вимогами застосувати свої юридичні повноваження щодо соцмереж, аби приборкати Маска перед виборами у ФРН у лютому.

У блоці занепокоєні тим, що мільярдер намагається підбадьорити крайньо правих та розповсюджує прокремлівську пропаганду.

Одна з найголовніших проблем полягає у тому, що Маск змінив алгоритм своєї платформи X, аби його дописи були першими у стрічці користувачів.

Один з високопосадовців ЄС повідомив виданню, що “важливо вивчити, як алгоритми просувають певний контент оминаючи інших”.

У Єврокомісії заявили, що Маск відповідальний за будь-які “різноманітні системні ризики, створені його сервісами, зокрема ризики для виборчої системи” під час публікації на X.

Схожі формулювання Єврокомісія використовувала коли почала офіційне розслідування щодо тіктоку за порушення цифрового зведення правил блоку через недостатньо заходів щодо запобігання втручання РФ у нещодавні вибори президента Румунії.

Якщо буде встановлено, що X так само порушує правила, платформі Маска загрожуватиме штраф розміром до 6% від її світового обороту.

Посадовці Єврокомісії ретельно стежать за алгоритмами X, аби впевнитись, що вона не просуває політичні сили чи справи, підтримувані Маском. Також вони слідкують за платформою, щоб перевірити, чи не нав’язують користувачам слова, чи ідеї.

При цьому посадовці намагаються бути обережними, аби не здатись такими, які посягають на свободу слова Ілона Маска.

Дехто у ЄС особливо занепокоєний стосунками винахідника з російським президентом Путіним.

Вважається, що Маск спілкувався особисто з Путіним та головним прокремлівським пропагандистом Сергієм Кірієнком.

“Очільник X розмовляє з главою Кремля з пропаганди та інформаційної війни, фактично, проводячи свого роду пропагандистську війну. Хоча, можливо, це не напряму від імені Кремля, це має такий самий ефект”, – вважає Нік Райнерс, аналітик геотехнологій в Eurasia Group.

Він додав, що Маск – “головний російський троль”, який “підриває європейські демократії, підриває ЗМІ” та “підтримує крайньо правих”.

“Все те, що намагаються робити росіяни”.

На цей час Єврокомісія прагне до прагматичного підходу та веде перемовини з X, щоб впевнитись, що її алгоритми відповідають правилам блоку.

Та непублічно європейських лідерів закликають зайняти войовничішу позицію щодо розв’язання проблеми підтримки Маском крайньо правих політсил.

Президент Франції Емманюель Макрон, ймовірно, очолив атаку проти Маска на початку тижня, коли звинуватив його у втручанні у вибори.

“Десять років тому, хто міг собі уявити, якби нам сказали, що власник найбільшої соцмережі у світі підтримає новий міжнародний реакційний рух у напрямку втручання у вибори, зокрема у Німеччині”.

Водночас у Німеччині впевнені, що Маск не зможе вплинути на результати виборів.

“Нормальні люди, розумні люди, порядні люди становлять більшість у цій країні. Ми діємо так, ніби заяви пана Маска у соцмережі можуть вплинути на країну з населенням 84 млн осіб з допомогою неправди, напівправди чи висловлення думки. Це просто не так”, – сказав речник канцлера ФРН Олафа Шольца.

Європарламент намагається змусити Єврокомісію вжити заходів, якщо буде визначено, що Маск впливає на німецькі вибори.

Президентка Європарламенту Роберта Мецола нещодавно посилила заклики до того, аби результати виборів вирішували люди, а не боти.

Депутат Європарламенту, ліберал Сандро Гозі наголосив, що Єврокомісія не повинна обмежуватись “розпливчатими заявами по свободу слова Ілона Маска”, не вводячи заходів проти порушень законів блоку.

“Мільярдер з Техасу, який використовує свою платформу для втручання у європейські вибори, нетерпимий”.

Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні. 

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.