ЄС схвалив Угорщині 900 мільйонів євро, щоб подолати спротив допомоги Україні
Джерело: SkyNews
23 листопада Європейська комісія схвалила авансовий платіж у розмірі 900 мільйонів євро Угорщині в межах її досі замороженої частки коштів для відновлення.
Цей крок — частина зусиль Брюсселя подолати вето Будапешта на допомогу Україні.
Єврокомісія виключила Угорщину з постпандемічного економічного стимулювання блоку, заявивши, що має занепокоєння щодо корупції та відступу від демократичних стримувань і противаг під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана.
У відповідь Угорщина виступила проти рішення ЄС стосовно надання Україні 50 мільярдів євро економічної допомоги до 2027 року та заявила про намір блокувати початок переговорів про вступ до Євросоюзу.
Читайте також: ЄС планує розморозити кошти для Угорщини, аби заручитись підтримкою щодо України – FT
Раніше президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що допомога Україні у вступі до Євросоюзу є “питанням морального обов’язку”.
Зауважимо, у жовтні головний представник Угорщини на переговорах заявив, що країна прагне завершити фінансові переговори з Європейським Союзом до кінця листопада, щоб розблокувати фінансування, призупинене через занепокоєння щодо демократичних стандартів.
- Уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном пропонує Європейському Союзу розділити допомогу для України і виплатити 25 млрд євро замість запланованих 50 млрд євро.
- Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило статус міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank, чого неодноразово вимагала Угорщина. В НАЗК сподівались, що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу.
- Угорщина закликала переглянути політику ЄС щодо України, не погоджуючись з іншими країнами, які підтримали швидше зближення України з блоком і надання їй більшої допомоги.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.