ЄС та Німеччина нададуть 100 грантів по 10 тисяч євро українським підприємствам
Джерело: Міністерство економіки України
У межах ініціативи EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини, мікро-, малі та середні підприємства (ММСП) України з експортною спроможністю та інноваційним потенціалом можуть отримати 100 грантів до 10 000 євро кожен для відновлення, розвитку та стійкості у часи війни.
За словами в. о керівника відділу “Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля” Представництва Європейського Союзу в Україні Генріка Вітфельта, від початку повномасштабної війни ЄС і Німеччина спільно через програму EU4Business здійснили п’ять грантових конкурсів, в межах яких надали понад 5,5 млн євро для більше ніж 1100 українських ММСП.
“Підтримка й стимулювання розвитку українського малого й середнього бізнесу є надзвичайно важливими зараз, коли наша країна воює. Адже саме активний бізнес тримає економіку і дозволяє забезпечувати оборонні потреби, які ми фінансуємо за рахунок сплачених ним податків. Ми вдячні нашим партнерам за програми грантової підтримки підприємців. Особливо тим, які працюють в переробній сфері, виготовляють продукцію високої доданої цінності, збільшують експортний потенціал України”, – зазначила заступниця міністерки економіки України Надія Бігун.
Подати заявку на отримання гранта можна через сайт – з 16 січня до 11 лютого 2024 року.
До участі у конкурсі запрошуються ММСП, що працюють у сферах:
- Переробки (машинобудівна, меблева, харчова та легка промисловість);
- Креативних індустрій;
- Логістики та транспорту;
- Інші сектори з потенціалом експорту або створення інновацій (наприклад, освітні та медичні послуги).
“Саме ММСП є однією із ключових рушійних сил економічного відновлення України. Команда EasyBusiness вже має досвід у грантовій підтримці підприємців і вбачає позитивний результат у розвитку ММСП. Ми вдячні Європейському Союзу та уряду Німеччини за підтримку України через програму EU4Business. Завдяки 1 млн євро 100 підприємців зможуть розвивати експортні можливості та працювати над виходом на інші ринки”, – зазначив Дмитро Ливч, виконавчий директор EasyBusiness.
Довідково. Запланована хвиля грантів сприятиме реалізації цілей урядової ініціативи “єРобота” під егідою Міністерства економіки України.
Грантовий конкурс проводиться у межах програми міжнародної співпраці “EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Програму спрямовано на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських ММСП, а також підтримку інновацій та експорту.
Стратегічний виконавець програми EU4Business – німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Партнер з виконання цього грантового конкурсу – громадська організація EasyBusiness (ГО “Легкий бізнес”).
- Програма USAID АГРО надасть українським підприємствам до 270 млн грн співфінансування на розвиток елеваторних потужностей.
- Microsoft продовжує технологічну підтримку України – ще рік надаватиме безоплатні хмарні послуги українським державним установам.
Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.
Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4197-ІХ “Про військовий обов’язок і військову службу щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”, яким передбачено, що 17-річних юнаків вноситимуть до реєстру призовників.