ЄС заборонив експорт військової техніки до Білорусі

Джерело: SkyNews

Європейський Союз заборонив експорт військової техніки та авіаційних частин до Білорусі через розширення програми санкцій проти російських союзників.

Авіаційні двигуни та те, що описується як “товари подвійного призначення для поля бою та авіації”, входять до переліку заборонених товарів.

Головування в ЄС наразі займає Іспанія.

Іспанська делегація ЄС назвала санкції відповіддю на “ситуацію в Білорусі та причетність РБ до російської агресії проти України”.

Рішення набуде чинності лише з 28 липня, якщо жодна з 27 держав-членів не матиме заперечень.

Зауважується, що запровадження санкцій вимагає схвалення всіх 27 країн, чого не вистачає для ширшого пакету обмежень, спрямованих на білоруську промисловість.

Нагадаємо, 26 липня посли Європейського Союзу погодили запровадження нових санкцій проти Білорусі через її причетність до повномасштабної війни Росії проти України.

Раніше журналіст Рікард Джозвяк інформував, що санкції загалом стосуються авіації та товарів подвійного призначення.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України у недекларуванні майна та його дружини — у пособництві в незаконному збагаченні.

Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.

23 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду знову відмовив у задоволенні клопотання адвоката лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка щодо долучення до справи флеш-носія з відеозаписом. Причиною вказали “порушення порядку отримання інформації, що підлягає використанню як доказ у суді”.

Американська компанія PepsiCo Inc. анонсувала запуск коли з пребіотиками.

Президент України Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Сталось це на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414 щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.