ЄС заборонив експорт військової техніки до Білорусі

Джерело: SkyNews

Європейський Союз заборонив експорт військової техніки та авіаційних частин до Білорусі через розширення програми санкцій проти російських союзників.

Авіаційні двигуни та те, що описується як “товари подвійного призначення для поля бою та авіації”, входять до переліку заборонених товарів.

Головування в ЄС наразі займає Іспанія.

Іспанська делегація ЄС назвала санкції відповіддю на “ситуацію в Білорусі та причетність РБ до російської агресії проти України”.

Рішення набуде чинності лише з 28 липня, якщо жодна з 27 держав-членів не матиме заперечень.

Зауважується, що запровадження санкцій вимагає схвалення всіх 27 країн, чого не вистачає для ширшого пакету обмежень, спрямованих на білоруську промисловість.

Нагадаємо, 26 липня посли Європейського Союзу погодили запровадження нових санкцій проти Білорусі через її причетність до повномасштабної війни Росії проти України.

Раніше журналіст Рікард Джозвяк інформував, що санкції загалом стосуються авіації та товарів подвійного призначення.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.