ЄС закликав Китай долучитися до діалогу про «формулу миру»
Джерело: DW
7 рудня лідери Європейського Союзу на переговорах з китайським керівництвом у Пекіні, окреслили три принципові пункти, що стосуються війни Росії проти України та закликали Китай долучитися до участі у діалозі про “формулу миру”.
По-перше, важливість участі Китаю в наступних міжнародних зустрічах, присвячених “формулі миру” Володимира Зеленського, по-друге, відсутність експорту з Китаю до Росії товарів військового призначення та, по-третє, сприяння у запобіганні обходу Росією західних обмежень.
З самого початку війни ми чітко заявили, що те, як Китай позиціювати себе щодо російської агресії в Україні, визначатиме і відносини ЄС-Китай, — заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. – Для нас дуже важливо чітко позначити, що ми розглядаємо російську агресію проти України як екзистенційну загрозу і що ми приділяємо дуже пильну увагу тому, як себе позиціює Китай.
Своєю чергою, голова Євроради Шарль Мішель зауважив, що на КНР покладено особливу відповідальність, оскільки вона є постійним членом Ради Безпеки ООН.
Хотілося б, щоб Китай був наполегливішим, — наголосив він журналістам. — Щоб Китай чітко дав зрозуміти, що підтримує Статут ООН і засуджує цю війну, розв’язану Росією проти України.
Що на це відповідає голова КНР Сі Цзіньпін, запропонували запитати в нього самого.
Лідери Євросоюзу також закликали Пекін використати весь свій вплив на Росію, щоб зупинити агресивну війну і якнайшвидше взяти участь у діалозі про “формулу миру”.
- Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.
- Кадри, оприлюднені українськими військовими, підтверджують знищення двох всюдиходів китайського виробництва Desertcross 1000-3 поблизу Кринок у тимчасово окупованій Херсонській області, що ознаменувало помітну невдачу для Росії в триваючій війні.
- Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.