ЄС закликав Китай долучитися до діалогу про «формулу миру»

Джерело: DW

7 рудня лідери Європейського Союзу на переговорах з китайським керівництвом у Пекіні, окреслили три принципові пункти, що стосуються війни Росії проти України та закликали Китай долучитися до участі у діалозі про “формулу миру”.

По-перше, важливість участі Китаю в наступних міжнародних зустрічах, присвячених “формулі миру” Володимира Зеленського, по-друге, відсутність експорту з Китаю до Росії товарів військового призначення та, по-третє, сприяння у запобіганні обходу Росією західних обмежень.

З самого початку війни ми чітко заявили, що те, як Китай позиціювати себе щодо російської агресії в Україні, визначатиме і відносини ЄС-Китай, — заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. – Для нас дуже важливо чітко позначити, що ми розглядаємо російську агресію проти України як екзистенційну загрозу і що ми приділяємо дуже пильну увагу тому, як себе позиціює Китай.

Своєю чергою, голова Євроради Шарль Мішель зауважив, що на КНР покладено особливу відповідальність, оскільки вона є постійним членом Ради Безпеки ООН.

Хотілося б, щоб Китай був наполегливішим, — наголосив він журналістам. — Щоб Китай чітко дав зрозуміти, що підтримує Статут ООН і засуджує цю війну, розв’язану Росією проти України.

Що на це відповідає голова КНР Сі Цзіньпін, запропонували запитати в нього самого.

Лідери Євросоюзу також закликали Пекін використати весь свій вплив на Росію, щоб зупинити агресивну війну і якнайшвидше взяти участь у діалозі про “формулу миру”.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.