ЄС закликав Китай долучитися до діалогу про «формулу миру»
Джерело: DW
7 рудня лідери Європейського Союзу на переговорах з китайським керівництвом у Пекіні, окреслили три принципові пункти, що стосуються війни Росії проти України та закликали Китай долучитися до участі у діалозі про “формулу миру”.
По-перше, важливість участі Китаю в наступних міжнародних зустрічах, присвячених “формулі миру” Володимира Зеленського, по-друге, відсутність експорту з Китаю до Росії товарів військового призначення та, по-третє, сприяння у запобіганні обходу Росією західних обмежень.
З самого початку війни ми чітко заявили, що те, як Китай позиціювати себе щодо російської агресії в Україні, визначатиме і відносини ЄС-Китай, — заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. – Для нас дуже важливо чітко позначити, що ми розглядаємо російську агресію проти України як екзистенційну загрозу і що ми приділяємо дуже пильну увагу тому, як себе позиціює Китай.
Своєю чергою, голова Євроради Шарль Мішель зауважив, що на КНР покладено особливу відповідальність, оскільки вона є постійним членом Ради Безпеки ООН.
Хотілося б, щоб Китай був наполегливішим, — наголосив він журналістам. — Щоб Китай чітко дав зрозуміти, що підтримує Статут ООН і засуджує цю війну, розв’язану Росією проти України.
Що на це відповідає голова КНР Сі Цзіньпін, запропонували запитати в нього самого.
Лідери Євросоюзу також закликали Пекін використати весь свій вплив на Росію, щоб зупинити агресивну війну і якнайшвидше взяти участь у діалозі про “формулу миру”.
- Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.
- Кадри, оприлюднені українськими військовими, підтверджують знищення двох всюдиходів китайського виробництва Desertcross 1000-3 поблизу Кринок у тимчасово окупованій Херсонській області, що ознаменувало помітну невдачу для Росії в триваючій війні.
- Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.