ЄС застерігає: Росія прагне створити нові залежності за допомогою дешевого зерна

Джерело: Reuters

Європейський Союз попередив країни, що розвиваються, про те, що РФ пропонує дешеве зерно “для створення нових залежностей шляхом посилення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки”.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель написав 31 липня країнам, що розвиваються, та G20, закликаючи їх говорити “чітким і єдиним голосом”, щоб підштовхнути Москву повернутися до угоди, яка дозволила безпечний Чорноморський експорт українського зерна та припинити атаки, спрямовані на сільськогосподарську інфраструктуру України.

Чорноморську угоду уклали в липні 2022 року за посередництва ООН і Туреччини, аби допомогти послабити глобальну продовольчу кризу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Минулого місяця РФ почала націлюватися на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та Дунаї, і світові ціни на зерно різко підскочили.

Оскільки світ має справу з перебоями в постачаннях і вищими цінами, РФ зараз звертається до вразливих країн із двосторонніми пропозиціями постачань зерна за зниженими цінами, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама створила, – наголосив Боррель. – Це цинічна політика навмисного використання їжі як зброї для створення нових залежностей шляхом загострення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки, – додав він.

Минулого тижня президент РФ Володимир Путін запропонував африканським лідерам замінити експорт українського зерна до Африки як на комерційній основі, так і безоплатно, аби виконати, за його словами, “критичну роль Москви в глобальній продовольчій безпеці”.

Читайте також: Світ може змусити Росію повернутися до зернової угоди – The Economist

Раніше Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель назвав спроби Росії звертатися до країн Африки – використанням продовольства як зброї.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.