Єврейських батьків закликають видалити соцмережі своїх дітей

Джерело: BBC

Деяким єврейським батькам у школах сказали видалити соціальні мережі з телефонів своїх дітей після початку війни Ізраїлю та Гази.

Одне з найбільших побоювань – ймовірне поширення соцмережами відеозаписів із заручниками, які, за словами адміністрації шкіл, можуть викликати в учнів занепокоєння.

Такі заклики до батьків роблять школи Ізраїля, США та Великої Британії.

Зокрема школа в Нью-Джерсі надіслала електронного листа батькам із пропозицією сказати своїм дітям видалити свої соціальні медіаплатформи.

“Місцеві психологи звернулися до нас і повідомили, що ізраїльський уряд закликає батьків сказати своїм дітям негайно видалити Instagram і TikTok”, – йдеться в електронному листі.

Інша школа в Нью-Йорку заявила, що заохочує батьків стежити за використанням їхніми дітьми соціальних мереж і “обговорити, як уникнути відкриття цих відео та що робити, якщо вони натраплять на такі медіа”.

Асоціація батьків школи Тель-Авіва повідомила, що їм було сказано очікувати відеозапис заручників, які “просять помилувати їх”.

“Ми не можемо дозволити нашим дітям дивитися це. Також важко, щобільше – неможливо – розмістити весь цей контент у соціальних мережах”, – йдеться в записці для батьків.

Девід Ланге, який керує ізраїльською правозахисною групою Israellycool, розповів BBC, що школа його доньки передала це повідомлення в батьківську групу WhatsApp, заохочуючи батьків видалити TikTok з телефонів своїх дітей.

Інші єврейські організації порадили батькам стежити за активністю своїх дітей в Інтернеті, щоб пом’якшити ризик насильства.

Цей підхід повторено деякими школами Великої Британії. Одна з провідних єврейських шкіл країни повідомила BBC, що використання соціальних медіа є “складною, делікатною справою”, оскільки учні постійно використовують платформи.

Замість прямої заборони вони заохочували батьків говорити зі своїми дітьми про контент, який вони бачать.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.