Єврейських батьків закликають видалити соцмережі своїх дітей

Джерело: BBC

Деяким єврейським батькам у школах сказали видалити соціальні мережі з телефонів своїх дітей після початку війни Ізраїлю та Гази.

Одне з найбільших побоювань – ймовірне поширення соцмережами відеозаписів із заручниками, які, за словами адміністрації шкіл, можуть викликати в учнів занепокоєння.

Такі заклики до батьків роблять школи Ізраїля, США та Великої Британії.

Зокрема школа в Нью-Джерсі надіслала електронного листа батькам із пропозицією сказати своїм дітям видалити свої соціальні медіаплатформи.

“Місцеві психологи звернулися до нас і повідомили, що ізраїльський уряд закликає батьків сказати своїм дітям негайно видалити Instagram і TikTok”, – йдеться в електронному листі.

Інша школа в Нью-Йорку заявила, що заохочує батьків стежити за використанням їхніми дітьми соціальних мереж і “обговорити, як уникнути відкриття цих відео та що робити, якщо вони натраплять на такі медіа”.

Асоціація батьків школи Тель-Авіва повідомила, що їм було сказано очікувати відеозапис заручників, які “просять помилувати їх”.

“Ми не можемо дозволити нашим дітям дивитися це. Також важко, щобільше – неможливо – розмістити весь цей контент у соціальних мережах”, – йдеться в записці для батьків.

Девід Ланге, який керує ізраїльською правозахисною групою Israellycool, розповів BBC, що школа його доньки передала це повідомлення в батьківську групу WhatsApp, заохочуючи батьків видалити TikTok з телефонів своїх дітей.

Інші єврейські організації порадили батькам стежити за активністю своїх дітей в Інтернеті, щоб пом’якшити ризик насильства.

Цей підхід повторено деякими школами Великої Британії. Одна з провідних єврейських шкіл країни повідомила BBC, що використання соціальних медіа є “складною, делікатною справою”, оскільки учні постійно використовують платформи.

Замість прямої заборони вони заохочували батьків говорити зі своїми дітьми про контент, який вони бачать.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.