Єврейських батьків закликають видалити соцмережі своїх дітей
Джерело: BBC
Деяким єврейським батькам у школах сказали видалити соціальні мережі з телефонів своїх дітей після початку війни Ізраїлю та Гази.
Одне з найбільших побоювань – ймовірне поширення соцмережами відеозаписів із заручниками, які, за словами адміністрації шкіл, можуть викликати в учнів занепокоєння.
Такі заклики до батьків роблять школи Ізраїля, США та Великої Британії.
Зокрема школа в Нью-Джерсі надіслала електронного листа батькам із пропозицією сказати своїм дітям видалити свої соціальні медіаплатформи.
“Місцеві психологи звернулися до нас і повідомили, що ізраїльський уряд закликає батьків сказати своїм дітям негайно видалити Instagram і TikTok”, – йдеться в електронному листі.
Інша школа в Нью-Йорку заявила, що заохочує батьків стежити за використанням їхніми дітьми соціальних мереж і “обговорити, як уникнути відкриття цих відео та що робити, якщо вони натраплять на такі медіа”.
Асоціація батьків школи Тель-Авіва повідомила, що їм було сказано очікувати відеозапис заручників, які “просять помилувати їх”.
“Ми не можемо дозволити нашим дітям дивитися це. Також важко, щобільше – неможливо – розмістити весь цей контент у соціальних мережах”, – йдеться в записці для батьків.
Девід Ланге, який керує ізраїльською правозахисною групою Israellycool, розповів BBC, що школа його доньки передала це повідомлення в батьківську групу WhatsApp, заохочуючи батьків видалити TikTok з телефонів своїх дітей.
Інші єврейські організації порадили батькам стежити за активністю своїх дітей в Інтернеті, щоб пом’якшити ризик насильства.
Цей підхід повторено деякими школами Великої Британії. Одна з провідних єврейських шкіл країни повідомила BBC, що використання соціальних медіа є “складною, делікатною справою”, оскільки учні постійно використовують платформи.
Замість прямої заборони вони заохочували батьків говорити зі своїми дітьми про контент, який вони бачать.
- Велика Британія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія посилили поліцейський захист єврейських громад після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня та на тлі подальшої ескалації конфлікту.
- ЄС виніс попередження Ілону Маску щодо ймовірної дезінформації про атаку ХАМАС на Ізраїль, включаючи фейкові новини та “перепрофільовані старі зображення”, у соцмережі X (колишній Twitter).
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.