Євродепутати визнали, що Росія фальсифікує історію для виправдання війни
Джерело: резолюція Європарламенту
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У резолюції, ухваленій у четвер, євродепутати засуджують систематичну фальсифікацію історичних аргументів російським режимом для виправдання незаконної агресивної війни проти України.
Парламент рішуче закликає ЄС та його держави-члени посилити та краще координувати свої зусилля для швидкої та суворої протидії російській дезінформації та іноземній інформаційній маніпуляції та втручанню. За їх словами, це необхідно для захисту цілісності демократичних процесів і зміцнення стійкості європейських суспільств. Депутати Європарламенту вказують на необхідність активного просування медіаграмотності та підтримки якісних медіа та професійної журналістики, а також дослідження впровадження нових гібридних технологій впливу, – мовиться у тексті.
У тексті резолюції також засудили нездатність Росії встановити відповідальність за радянські злочини, а також за боротьбу зі спробами провести історичні дослідження та проведення публічних дебатів з цих питань, заявляючи, що така практика сприяла здатності московського режиму відродити імперіалістичну політику та інструменталізувати історію для її злочинних цілей.
У резолюції також міститься заклик до ЄС розширити санкції проти російських ЗМІ, які проводять дезінформаційні кампанії, які підтримують війну Росії проти України.
За резолюцію проголосували 480 європарламентарів, 58 висловилися “проти” і 48 утрималися.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
- Сполучені Штати та Польща відкрили у Варшаві міжнародний центр боротьби з дезінформації РФ. Місія центру полягає в тому, щоб допомогти Україні протистояти російським фейкам про повномасштабну війну.
- Чеська спецслужба викрила пропагандистську мережу, яку фінансує Москва.
- За даними ЗМІ, Кремль здійснює кампанію дезінформації, аби підірвати позиції президента України Володимира Зеленського та дестабілізувати українське суспільство.
- Фонд американського актора Джорджа Клуні проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів, які працюють у Європі.
Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.
Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.