Єврокомісія надасть Україні €100 млн на реконструкцію системи передачі електроенергії
Джерело: пресслужба Міненерго
НЕК “Укренерго” спільно з фінансовою установою KfW уклади грантову угоду про надання 100 млн євро. Кошти спрямують на підтримку проєкту “Реконструкція та реабілітація інфраструктури передачі електроенергії України II”.
Цей одна з перших угод, підписаних під егідою програми UIF, і є значним кроком в напрямку реконструкції української системи передачі електроенергії.
Завдяки підвищенню енергоефективності, інтеграції української енергосистеми до спільної європейської мережі буде стабілізовано постачання електроенергії. Водночас покращаться умови для економічної діяльності та повсякденного життя українців по всій країні, – прокоментував голова представництва KfW в Україні Лоренц Гесснер.
Проєктом передбачаються:
- реконструкція, ремонт, реабілітація та заміна зруйнованих та/або пошкоджених частин української інфраструктури передачі електроенергії;
- обладнання, будівництво нових підстанцій та ліній електропередачі з використанням сучасних та енергоефективних технологій;
- заходи з фізичного захисту елементів електроенергетичної інфраструктури.
Кошти надані Європейською Комісією в межах програми Ukraine Investment Facility (UIF), яка є частиною плану Ukraine Facility.
Додамо, 22 травня Свириденко та Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї підписали Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility.
Тоді як вже 6 червня Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в межах реалізації програми Ukraine Facility
Відповідно до угоди Україна зобов’язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю у використанні коштів, наданих Європейським Союзом та захист його фінансових інтересів. Це включає запровадження системи управління та контролю, регулярне звітування, дотримання санкційних вимог ЄС, боротьбу з корупцією.
Угода передбачає тісну взаємодію між органами державної влади України та інституціями ЄС, що також сприятиме європейській інтеграції. Для цього Україна буде активно співпрацювати з Європейською комісією, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) та Європейським судом аудиторів.
Зокрема, залучені органи здійснюватимуть обмін інформацією про використання коштів, координуватимуть свої дії щодо впровадження фінансових ініціатив, проводитимуть спільні аудити та перевірки, а також розроблятимуть і впроваджуватимуть заходи для запобігання корупції та шахрайству.
Національний координатор, а саме Міністерство економіки, стане ключовим органом взаємодії з Європейською Комісією та забезпечуватиме ефективне управління та моніторинг використання коштів, наданих Європейським Союзом. Зокрема, Національний координатор відповідатиме за підготовку та подання звітів, а також перевірку виконання кроків Плану України, прийнятого для Ukraine Facility.
Угода також передбачає створення Аудиторської ради, до складу ради увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю, а також антикорупційні експерти. Рада забезпечуватиме ефективний аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими та антикорупційними органами для забезпечення комплексного підходу до контролю за використанням коштів.
- Франція зобов’язалася надати Україні 200 мільйонів євро для відновлення критичної інфраструктури та підтримки пріоритетних секторів економіки. Ця угода була укладена під час зустрічі представників двох країн у Парижі.
- Українська асоціація відновлювальної енергетики (УВЕА) наголошує на необхідності рішучих кроків від уряду для розв’язання кризи в енергетичному секторі. Вони сказали про допомогу у подоланні боргових зобов’язань, сприянні відновлення та розвитку генераційних потужностей.
- Сполучені Штати надають Україні $1,5 млрд доларів на відновлення енергетичних об’єктів та гуманітарну допомогу.
- Гендиректор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.