Європа хоче переманити американських науковців, яким Трамп скорочує фінансування

Джерело: Укрінформ з посиланням на Politico

Група європейських країн розробляє стратегію залучення науковців зі Сполучених Штатів у відповідь на скорочення фінансування освіти та наукових досліджень з боку американського уряду.

У листі до Європейської комісії 12 урядів заявили про необхідність “буму привабливості” для залучення талантів із-за кордону, “які можуть постраждати від втручання в наукову діяльність та невмотивованого і жорстокого скорочення фінансування”.

Лист без дати, адресований єврокомісару з інновацій Катерині Захарієвій, був підписаний Францією, Чехією, Австрією, Словаччиною, Естонією, Латвією, Іспанією, Словенією, Німеччиною, Грецією, Болгарією та Румунією.

У листі прямо не згадується назва США, але є очевидні натяки.

“Поточний міжнародний контекст нагадує нам, що свобода науки може бути поставлена ​​під загрозу будь-де та будь-коли”, – йдеться в тексті.

Міністр вищої освіти та досліджень Франції Філіп Батіст в інтерв’ю Politico зазначив, що “необхідно терміново організуватися, щоб прийняти таланти, які хотіли б або змушені покинути Сполучені Штати”.

У листі наведено кілька пропозицій щодо залучення дослідників, зокрема цільове фінансування, вдосконалення імміграційної системи та зміцнення партнерства з “іншими провідними науковими країнами”. Автори листа закликають Європейську Комісію організувати зустріч міністрів з питань досліджень ЄС найближчими тижнями для розробки плану дій.

  • Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.