Європейський парламент проголосував за фінансування Українського фонду на 50 млрд євро
Джерело: пресслужба Європарламенту
Європарламент погодив фінансування Українського фонду на 50 млрд євро, оскільки проголосував за резолюцію з перегляду бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки.
За таке рішення виступили 393 євродепутати, проти – 136 і ще 92 – утрималися.
Планується, що перегляд бюджету буде сфокусовано на численних наслідках російської агресії проти України. Наступними пунктами є зміцнення відкритої стратегічної автономії та суверенітету ЄС, на наданні ЄС адекватної гнучкості для відповіді на кризи.
Загалом депутати Європарламенту схвалили ще 10 мільярдів євро на 2024-2027 роки на додаток до 65,8 мільярда євро, запропонованих Комісією. Кошти мають скерувати на міграцію, зовнішні виклики, стратегічну автономію ЄС і посилення можливостей союзу реагувати на кризи.
“Нашою метою була амбітна, але реалістична пропозиція щодо перегляду багаторічного бюджету, і нам вдалося зберегти її цілеспрямованою, але комплексною. Ми прагнемо стабілізувати ситуацію в Україні за допомогою нового фонду вартістю 50 млрд євро, одночасно зміцнюючи економіку ЄС”, – сказав співдоповідач Ян Ольбріхт (ЄНП, Польща).
- Уряд Швеції пропонує виділити 333 мільйони шведських крон на спеціальні експортні кредитні гарантії для компаній, які торгують з Україною.
Генштаб оприлюднив відео, на якому 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого демонструє успішну операцію на Куп’янському напрямку. Українські захисники знищили бронетанкову групу противника, атакувавши п’ять одиниць техніки, серед яких танки та БМП.
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.