Європейський Союз запровадив нові санкції проти Білорусі
Джерело: сайт Єврокомісії.
Сьогодні, 3 серпня, Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.
Відтак, нові обмежувальні заходи забезпечують тісніше узгодження санкцій ЄС проти Росії та Білорусі та допоможуть забезпечити неможливість обходу російських санкцій через Білорусь.
Ці санкції розширюють заборону експорту до Білорусі низки товарів та технологій, які сприяють військово-технічному розвитку Білорусі.
Рада ЄС також запроваджує додаткову заборону на експорт вогнепальної зброї та боєприпасів, а також товарів і технологій, придатних для використання в авіаційній та космічній промисловостях.
Ці зміни також узгоджують санкції проти Білорусі з режимом санкцій щодо Росії.
“Ці обмежувальні заходи є прискореними з огляду на терміновість, пов’язану з боротьбою з обходом санкцій щодо певних товарів і технологій”, – йдеться у повідомленні Єврокомісії.
- 26 липня посли Європейського Союзу погодили запровадження нових санкцій проти Білорусі через її причетність до повномасштабної війни Росії проти України.
- Після затвердження послами Європейського Союзу нових санкцій проти Білорусі міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав до їх посилення.
- 21 липня, міністерка закордонних справ Нової Зеландії Наная Махута оголосила про нові санкції проти 23 фізичних і юридичних осіб РФ і Білорусі на тлі збройної російської агресії проти України.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.